ABD askeri ile YPG’liler maç yaptı

Read Time:46 Second


Uluslararası koalisyona bağlı askerler, ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) ile halı sahada maç yaptı.

ABD askeri ile YPG'liler maç yaptı
Ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) bir grup ile uluslararası koalisyona bağlı askerlerin halı sahada maç yapıldı.

Müsabaka, Münbiç Askeri Konseyi ve bir grup uluslararası koalisyon güçleri arasındaydı. Fotoğraflar, o karşılaşmaya ait.

Fotoğrafları paylaşan ise Münbiç Askeri Konseyi Sözcüsü Şervan Derviş. Derviş, Twitter hesabından; “Münbiç’te askeri konsey ile koalisyon askerleri arasında ilginç bir futbol maçı vardı. Terörizme karşı zafer ile sonuçlandı” ifadelerini kullandı.

Fotoğraflarda, koalisyon askerlerinin yüzlerinin gizlendiği görülüyor.  Münbiç Askeri Konseyi olarak isimlendiren grup, omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’ne bağlı.

Türkiye’nin Afrin işgalinden sonra Minbiç’e yönelmek istemesinden sonra ABD ile varılan anlaşmaya göre Türkiye, 18 Haziran’dan bu yana Münbiç sınır hattında devriye faaliyetleri yürütüyor.  ABD’nin Türk askerlerinin Minbiç içine girmesine kesinlikle müsaade etmemekle birlikte yapılan bu maçta adeta türkiye’ye, Türk akerlerine nisbet yapılmış gibi duruyor. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: