Munzur festivali yasaklandı

Read Time:1 Minute, 14 Second


37831490_2623631790995903_2264935253900525568_n.jpgŞilan Dersimi-mezopotamya24.com
Munzur festivali18’inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali valilik tarafından yasaklandı. Geçtiğimiz yıl da valilik tarafından düzenlenmesine izin verilmemişti.

Bu yıl 26-29 Temmuz arasında yapılması planlanan 18’inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne valilik tarafından izin verilmedi. Geçtiğimiz yıl da valilik tarafından düzenlenmesine izin verilmemişti.

18’inci kez düzenlenmesi planlanan Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nde bölgenin doğal ve kültürel zenginlikleri öne çıkarılacaktı. Festivalin yasaklanmasıyla ilgili valilik kararını Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu duyurdu.

Valilik, Dersim Dernekler Federasyonu’nun müracaatıyla ilgili aldığı kararda şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan başvuru incelendiğinde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri kanununun uygulanması hakkında yönetmeliğin 4, 5 ve 7. maddelerinde bulunması gereken belgelerin eksik ve etkinliği düzenleyenlerin katılacak vatadanşların huzur, güvenlik, esenlik ve genel sağlıklarını korumaya yönelik herhangi bir düzenleme belirtmedikleri yine aynı festival ile ilgili ilçelerimizde yapılan müracaatlarda da benzer eksikliklerin olduğu tespit edilmiştir.

Festival ile ilgili olarak açık kaynaklarda yapılan incelemelerde yasa dışı terör örgütlerine müzahir kişiler tarafından da festival ile ilgili çağrı ve paylaşımlar yapıldığı, geçmiş yıllarda ypaılan festivallerde kırsal alanda faaliyet gösteren bölücü ve sol terör örgütlerinin bu festivali propaganda ve kırsal alana eleman temini açısından bir fırsat olarak gördüğü bilinmektedir.

İlimizde son dönemde sağlanan huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik bölücü ve sol terör örgütleri ile provakatörlerin kitle arasında sızarak terör örgütlerinin propagandasını yapmak, terör örgütlerine eleman kazanmak, terör örgütlerinin kırsal alanına eleman temin etmek ve aktarmak, yasa dışı pankart-poster açma ve şiddet eylemlerinde bulunabilecekleri şeklinde duyumlar alınmıştır.” 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: