Netanyahu’dan Erdoğan’a: Kürdleri katlediyorsun

Read Time:1 Minute, 12 Second


Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail’e yaptığı eleştirilere yanıt veren Başbakan Netanyahu, Erdoğan’ı Kürdleri ve Suriyelileri katletmekle suçladı. Erdoğan da önceki hafta İsrail’i faşistlik ve ırkçılıkla suçlamıştı.

20180515-erdogan-netanyahu03b78a-image.jpg

IMPNews – Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail’e yaptığı eleştirilere yanıt veren Başbakan Netanyahu, Erdoğan’ı Kürdleri ve Suriyelileri katletmekle suçladı. Erdoğan da önceki hafta İsrail’i faşistlik ve ırkçılıkla suçlamıştı.

AKP grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail parlamentosunda kabul edilen Yahudi Ulus Devlet Kanunu’yla ilgili olarak “Bu düzenleme İsrail’in dünyadaki, en Siyonist, en faşist, en ırkçı devlet olduğunun hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde ispatıdır” demişti.

Netanyahu da Erdoğan’a “Erdoğan Suriyelileri ve Kürdleri katlediyor ve binlerce vatandaşını hapse atıyor. Bu büyük demokratın Yahudi Ulus Devlet Kanunu’na eleştirisi bizim için iltifattır” yanıtını verdi.

Netanyahu, “İsrail kanunlar nezdinde vatandaşlarının tüm eşit haklarını özenle korurken, Erdoğan yönetimindeki Türkiye ise karanlık bir diktatörlüğe dönüşünüyor” dedi.

Erdoğan İsrail’de parlamentodan geçen kanunu şu sözlerle eleştirmişti:

“İsrail parlamentosunda kabul edilen Yahudi ulus devlet kanunu İsrail’in en siyonist, faşist ve ırkçı devlet olduğunun ispatıdır. Hitler’in ruhu İsrail’in bazı yöneticileri arasında yeniden hortlamıştır. Bu tüm Yahudileri tehlikeye atan bir adımdır.

“Asıl vahim olanı ise dünyanın İsrail tarafından katledilen yüzlerce Filistinliyi görmezden gelmiş olmasıdır. Buna karşılık olaylarda hayatını kaybeden tek bir İsrail askeri için neredeyse herkes harekete geçmiştir. Dikkat ederseniz ortada bir savaş yoktur. İsrail’in uyguladığı insanlık dışı vahşet vardır. İsrail, kadın çocuk yaşlı demeden önüne geleni vurarak, öldürerek hele hele kadınları yerlerde sürükleyerek insanların evlerini başlarına yıkarak Filistinlileri yaşadıkları yerlerden ayrılmaya zorluyor.” 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: