Meriwan saldırısı PJAK misillemesi

Read Time:48 Second


Önceki gece Meriwan kentinde İran Ordu karargahına yapılan saldırının PJAK tarafından gerçekleştirildiği açıklandı. 

b5d80ba6-e184-4d7a-9401-d830ce631fea.jpg

IMPNews – Önceki gece Meriwan kentinde İran Ordu karargahına yapılan saldırının PJAK tarafından gerçekleştirildiği açıklandı.

PJAK kaynakları Derevê Nişkan köyünde yapılan saldırıda 15 İran Devrim Muhafızı’nın öldürüldüğü ve bazılarının yaralandığını belirtti.

PJAK’ın askeri kolu olan Doğu Kürdistan Savunma Birlikleri (YRK) medyasında yer alan haberde, “Meriwan ve Hewraman’da öldürülen YRK’liler ve İkbal Muradi’nin intikamının alınması amacıyla bu eylemin düzenlendiği” kaydedildi.

11 Temmuz tarihinde İran ordu güçlerinin Meriwan’ın Dereziyanê köyündeki pususunda bir, 14 Temmuz tarihinde de Hawraman eyaletinin Pawe şehri Şaho Dağı’ındaki çatışmada da 3 YRK gerillası hayatını kaybetmişti.

PJAK yanlısı sivil aktivist Meriwanlı İkbal Muradi de geçtiğimiz hafta Süleymaniye’ye bağlı Pencwin İlçesinde, İran sınırında vurularak öldürülmüş, Kürd kaynakları olaydan İran devletini sorumlu tutumuştu. Muradi’nin oğulları dahil çok sayıda yakını PJAK’tan tutuklu bulunuyor.

Meriwan kentinin bağlı olduğu Sine Emniyet Müdürlüğü, çatışmada 11 İran Devrim Muhafızı’nın öldürüldüğünü, 8’inin yaralandığını açıklamıştı. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: