Gülizar Taşdemir’den 4 gündür haber alınamıyor

Read Time:54 Second


Norveç tarafından hukuksuz bir şekilde 4 Temmuz günü Türkiye’ye teslim edilen Kürt kadın aktivist Gülizar Taşdemir’den haber alınamıyor. Aile ve avukatların bütün ısrarlarına rağmen emniyet yetkilileri bilgi vermiyor. Taşdemir ailesiyse kaygılı.

4 Temmuz günü Norveç tarafından Türkiye’ye teslim edilen Kürt kadın aktivist Gülizar Taşdemir’den haber alınamıyor.

Taşdemir’in 2015’te bulunduğu iltica talebi, “Siyasi değilsin, Türkiye’ye dönersen de herhangi bir tehlike yok” denilerek reddedildi. Taşdemir, 2 Temmuz günü iltica ettiği Almanya’dan apar-topar Norveç’e getirilerek, 4 Temmuz günü de elleri kelepçeli bir şekilde Türkiye’ye teslim edildi.

4 gündür İstanbul Terörle Mücadele Şubesi’nde (TEM) tutulduğu tahmin edilen Gülizar Taşdemir’den hiçbir haber alınamıyor. Ciddi sağlık sorunları olan Taşdemir’in nasıl bir muameleyle karşı karşıya kaldığı, kendisine ne tür işkenceler yapıldığı bilinmezken aile ve avukatların bütün girişimleri ise sonuçsuz kalıyor.

En son dün baba Mustafa Taşdemir ve avukatların emniyetteki başvuruları ise tehditlere maruz kalmıştı. Edinen bilgilere göre İstanbul Emniyet müdürlüğü yetkilileri aileyi, “Kızınızı burada göremezsiniz. Ne zaman cezaevine giderse o zaman orada görürsünüz” denilerek, tehdit etti. Taşdemir ailesiyse hasta olan kızlarının hayatında endişeli.Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: