Leyla’yada kıydılar

Read Time:1 Minute, 48 Second


36599958_2573996142626135_2927480525343948800_n.jpgRozerin Karataş-mezopotamya24.com
Bayramlaşma için babasıyla gittiği Agirî’nin Bezirhane köyünde kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’in cansız bedenine ulaşıldı. Cenaze, daha önce didik didik arandığı belirtilen köyün 2 km yakınında bulundu.

Leyla Aydemir, ailesiyle birlikte bayram ziyareti için gittiği dedesinin yaşadığı Agirî’nin (Ağrı) Bezirhane köyünde 18 gün önce kaybolmuştu. Leyla’nın cenazesi önceki gün ot biçmeye giden bir köylü tarafından bulundu. Otopsi işlemleri yapılan Leyla, dün ağıtlarla toprağa verildi.

Ramazan Bayramı’nın birinci günü yani 15 Haziran’da babasıyla gittiği Agirî’nin Bezirhane köyünde kaybolan 3 buçuk yaşındaki Leyla Aydemir’in cansız bedenine önceki gün ulaşıldı. Leyla’nın cenazesi, daha önce didik didik arandığı belirtilen Bezirhane köyüne yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkiine ot biçmek için giden bir köylü tarafından bulundu. Cenazenin bulunduğu yerde iki savcı, inceleme yaptı.

Ardından otopsi işlemleri için Erzurum Adli Tıp Kurumu’na götürülen Aydemir’in cenazesi, otopsi ardından amcası tarafından teslim alındı. Erzurum’dan ambulansla Ağrı Devlet Hastanesi Ek Binası‘ndaki morga götürülen Leyla’nın cenazesi, burada annesi ve babası ile yakınlarının ağıtlarıyla karşılandı. Cenaze, Leyla’nın kaybolduğu ve dedesi Zeki Aydemir’in yaşadığı Bezirhane köyüne götürüldü. Leyla’nın cenazesi sabahın erken saatlerinde gözyaşları ve ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

Baba cenaze töreni istemedi

Baba Nihat Aydemir’in öğlen saatlerinde yapılması planlanan cenaze için tören istemediğini belirtmesi üzerine, Leyla’nın cenazesi sabah saatlerinde toprağa verildi.

Dede: Sırtında yara izleri vardı

Leyla’nın dedesi Zeki Aydemir “Torunumu ot biçmek için bölgeye giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunarak, hesap vermesini istiyorum” dedi.

Vali: Kaçırılmış ama istismar yok!

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Leyla’nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmadaki son duruma ilişkin açıklama yaptı. Vali Elban, Leyla’nın açlık nedeniyle yaşamını yitirdiğini, darp izi olmadığını, herhangi bir istismar emaresinin bulunmadığını ileri sürdü. Dün sabaha karşı otopsinin tamamlandığını belirten Elban, çocuk kaçırmanın başlı başına bir suç olduğunu unutarak, tekniki bilgiler vererek normalleştirdi.

Vali Elban, gazetecilerin gözaltıyla ilgili sorusuna “Var, bazı ipuçlarımız da var” yanıtını verdi. Gözaltı sayısıyla ilgili açıklama yapmayan Elban, ‘Kaçırılma mı, kayıp mı oldu’ sorusuna ise ‘Kaçırılma’ yanıtını verdi. Leyla’nın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: