YPG EFRIN’DE SALDIRI BAŞLATTI

Read Time:1 Minute, 41 Second


36310469_2560605977298485_601909369835094016_n.jpgANHA-Efrîn’de kısa bir süredir Zeytin Gazabı Eylem Odası adıyla Türk ordusu ve cihatçilara yönelik eylemler düzenleniyor.

Efrîn’de dün ard arda üç patlama meydana geldi; en az 20 cihatçinin öldüğü bildirildi.

Efrin kent merkezinde dün peş peşe üç patlama meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, patlamalardan biri Demirci Kawa Kavşağı’ndaki Cebhet El Şamiye askeri karargahında, ikincisi Raco yolu üzerinde, üçüncüsü ise Dersim Hastanesi yakınlarında gerçekleşti. Üç patlamada da en az Türk ordusu ve cihatçilardan 20 kişinin öldüğü bildirildi.

Zeytin Gazabı Eylem Odası, 25 Haziran akşam saatlerinde Efrin’in Mabata ilçesinin Amara ile Şexutka köyleri arasında işgalci Türk devleti çetelerini hedef aldı. Zeytin Gazabı Operasyon Odası Komutanlığı, yaptığı açıklamada “Efrîn’i işgal eden, halkımıza zulüm yapan işgalci Türk ordusu, ona bağlı çeteler ve ihanetçiler hedefimizde olacaktır” dedi. Komutanlık, “Eylemlerimiz yoğun ve geniş bir şekilde devam edecektir ve Eylem Odası olarak bundan sonra da eylemlerimiz giderek daha kapsamlı şekilde devam edecektir” diye ekledi.

 

Zeytin Gazabı Eylem Odası, ilk eylemini 9 Haziran’da üstlenmişti. Eylemde, El-Cebha El-Şamiya çete grubundan çete başı Ehmed Misto (Ebû Eslan El-Kurdî) öldürülmüştü. Eylem odası yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı: “İşgalciliğin yaşının kısa olduğu ve işgalcilerin elbet suçlarının faturasını ödeyeceği kesindir. Türk devleti tarafından kandırılan ve kirli komplolarda yer edinen ihanetçilere bir an önce kirli emellerinden dönme çağrısı yapıyoruz. İşgalci Türk devletinin hiçbir ihanetçiyi bizden koruyamayacağı iyi bilinmelidir.”

 

Efrîn’e yönelik işgal operasyonuna “Zeytin Dalı” adını veren Türk devleti, bölgede cihatçilar ile birlikte sistematik bir şekilde savaş suçları işliyor. Türk güçleri, 20 Ocak’ta işgal saldırılarını başlattı. 18 Mart’ta ise cihatçilarla birlikte kent merkezine girdi. İşgal saldırılarının başından bu yana yüzlerce sivil katledildi, yüzlercesi kaçırıldı. Sivillere ait evler yağmalandı, bombalandı ve mallarına el konuldu. Çok sayıda tarihi mekan da bu vahşetin kurbanı oldu. Hemen her gün insanların alıkonulduğu, işkence gördüğü ya da mallarına el konulduğu yönünde haberler geliyor. İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) de kısa bir süre önce yayınladığı raporda Efrîn’de Türkiye destekli grupların Kürd sivillere ait özel mülklere el koyduğunu ve yağmaladığını bildirdi. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: