IŞİD VAHŞETI SÜRÜYOR

Read Time:1 Minute, 0 Second


36405908_2561817973843952_2732293430179790848_n (1).jpgKURD-HA (ANK)-IŞİD’in kaçırdığı ve serbest bırakılmalarına karşılık örgütün kadın tutuklularının tahliyesini istediği 6 kişi infaz edilmiş halde bulundu.
IŞİD 23 Haziran’da yayımladığı bir videoyla kaçırdığı kişileri göstererek, Bağdat Hükümeti’ne 3 günlük süre vermişti. Haşdi Şabi’nin Kuzey Sözcüsü Ali Huseyni yaptığı açıklamada, Hurmatû’da yol üstünde cesetleri bulunan 8 kişinin, IŞİD’in kaçırdığı kişiler olabileceğini söyledi. Cesetlerin, Hurmatu’nun güneybatısındaki Derwêş Ali köyünde bulunduğu, ardından adli tıp morguna kaldırıldığı belirtildi. Ali Huseyni, cesetlerin tanınamayacak halde olduğunu kaydetti.

Sözkonusu kişilerin, Bağdat-Kerkük yolunda kaçırılan polis ve Haşdi Şabi mensupları olduğu biliniyordu. Hurmatu Hastanesi Basın Sorumlusu Şwan Abdul, hastaneye 8 cesedin getirildiğini söyledi. Abdul, cesetlerin, IŞİD’in kaçırdığı kişilere ait olduğunu ve öldürülmeden önce el ve ayaklarının kesildiğini ifade etti.

6 rehinenin cesedinin yanında 2 cesedin daha bulunduğunu belirten Abdul, üzerlerinden kimlik çıkmadığı için kim olduklarının teşhis edilemediğini kaydetti.
Konuya ilişkin 2 gün önce Elmedayi gazetesine açıklama yapan Irak Hükümet Sözcüsü Saad Hadisi, “Irak hükümeti, suçlulara karşı yasaları uygulayacaktır, terörsitlerle pazarlık yapmayacaktır” demişti.

Hadisi, “Irak hükümeti, teröristler tarafınan yapılan bu açıklamalara yanıt vermeyecektir. Açıklama ve taleplerinin bizim nazarımızda değeri yoktur. Hükümet, terör faaliyetine bulunanlara veya teröre yardım ve yataklık edenlere karşı yasaları uygulamakla mükelleftir” ifadelerini kullanmıştı. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: