SEÇIM GECESİNDE OLANLAR CEVAPSIZ KALIRSA

Read Time:2 Minute, 23 Second


oy.jpgHasan Basri yazar-Seçim gecesi daha once yigitlik taslayanlar bir anda adeta buharlastilar.Seçim kanpanyasi sirasinda bu kez tamam diyenler oylari bile saymadan nasil teslim oldular. Aşağdaki sorulari cevaplamadan bunu çőzmemiz mümkün deģil.
Türkiye siyasetine yön veren bu gizli eller kim? Ince’ye telefon eden Erdoğan ve 1 Ordu Komutani neler sóylediler bunun ardinda İnce’nin seçim akşamı buhar olması ve 1 gün sonra ortaya çıkması, Akşener’in ortadan kaybolması, referandumda oyları çalan ve Kılıçdaroğlu’na YSK önüne gelirseniz çatışma çıkar diyen kim?
Bahçeli nasıl oluyorda Erdoğan’a küfrederken onunla dost oldu? Açılım nasıl buz dolabına girdi? Ergenekon’un savcısıyım diyenler neden çark etti? Nasıl oldu da ölümüne oylara sahip çıkacağız derken Adam kazandı dendi?
Daha oy çuvalları seçim kurullarında açılmamışken İnce’nin 180 derece dönüşünü anlayabilen var mı? Beni jiletle YSK’dan kazıyamazsınız diyen Akşener’in o akşam ki suskunluğuna anlam verebilen var mı? O gece neler oldu ki liderler limon gibi sapsarı kesiliverdi?
Erdoğan nasıl oluyorda muhalefeti hizaya sokuyor? Nerede o YSK önüne gidecek 50 bin avukat diye kimse sormuyor? Erdoğan kazanınca Perinçek neden seviniyor? Erdoğan kimle ortaklık yapıyor? Halkın iradesine kim el koyuyor?
Darbeyi herkes bildiği halde neden hepsi salağa yatıyor? Darbe neden Allah’ın lütfu oluyor? Milletin meclisindeki darbe komisyonuna Fidan ve Akar neden ifade vermiyor? Darbe gerçekleri neden araştırılmıyor? Araştıranlar neden hapse atılıyor? Neden gerçekler halktan gizleniyor?
Hulusi Akar nasıl oluyorda siyasi bir aday Abdullah Gul’ün tepesine helikopterle iniyor? Her Parti’ye adamını sokan bu ekip kim? Erdoğan’a destek veren kim? Seçimden 1 hafta önce Erdoğan yüzde 52 alacak diyen pervasızlar bu cesareti nereden buluyor? AA secim öncesi sonucu nasil oluyorda yayinladi.
Kimse bunları Erdoğan tek başına yapıyor dememeli. Boğazına kadar Yolsuzluk ve suça batmış bir iktidar derinlerin desteği olmadan bunu yapamaz. İnce’yi limon rengine çeviren Erdoğan olamaz. Bu profesyonel bir ekip! Sahi kim bunlar?
Türkiye’nin yönünü Avrupa’dan Ortadoğu bataklığına sürükleyen bu ekip herkese seçim sonuçlarını zorla kabul ettiriyor. Ülkede nefes alan herkes bu seçimlerin ve zarların hileli olduğunu biliyor. Ama asla sorgulamaya izin vermiyorlar. Halkı farklı şeylerle oyalıyorlar.
9. Hiçbir seçim çalışması yapmayan MHP, Parti’nin yarısı dağılan MHP, itibarsız ve güvensiz hale gelen MHP nasıl oluyorda oy patlaması yaşıyor? Bahçeli bizim mecliste denetleme görevimiz var diyor. Bahçeli kimin adına kimi denetleyecek? Bahçeli’yi koltuğunda tutan irade kim?
AKP’nin ilk 2 döneminde deşifre olan ve köşeye sıkışan derin devlet yeniden hortladı. AKP’nin zaaflarından istifade ederek yönetim şeklini Erdoğan eliyle değiştirdiler. Çiller’li, Ağar’lı, Peker’li 90’lara geri döndük. 90’lı yılların güç merkezi şuan iktidara ortak oldu
AKP’nin zafer dediği şey aslında Pirus zaferidir. Sahi AKP’yi 2008’de kapatmak isteyen kimdi? Cumhuriyet gazetesine bomba atanlar kimdi? Faili meçhullere, misyoner cinayetlerine imza atan kimdi? Ülkeyi o dönem karıştıran derinlerle AKP şuan ortaklık yapıyor.
15 Temmuz’u kim planlamışsa, kim ortaya çıkmasını engelliyorsa, ortaya çıkarmaya çalışanları kim ispiyonluyorsa, kim Avrasyacılık oynuyorsa bu olağanüstü gelişmelerin arkasında onlar var. Devlet kendi emelleri için tamirata ve tadilata sokulmuş durumda ve hedefe Kūrtleri yeniden koyan bu gūç ortaya çikarilmadikça bu hep kendini tekrarliyacaktir. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: