Kazım Temurlenk YAZDI: 24 HAZİRAN DARBESİ

Read Time:2 Minute, 33 Second


44acf83c5415fae5af82ccc6b32ee2c6.pngTürkiye de Demokratik olmayan bir seçim tüm taraflar tarafından her şeye rağmen kabul edildi. Devrimciler, demokratlar, sosyal demokratlar ve Kürdler her türlü anti demokratik yapıyı ve zulmü göze alarak seçimde bizde varız dediler. Devlet her şartı kendisine göre uyarladı, Televizyonlarından radyosuna, gazetesinden sosyal medyasına , her türlü devlet olanaklarına kadar elinin uzandığı tüm olanakları kullandı ve bunları bile bile tüm muhalefet lades çekti.

Devletleşen AKP seçim süreci boyunca, muhalefetin attığı doğru adımlarla uğraşırken ne yapacağını bilemez hale dönüştü. AKP nin başı Erdoğan konuşma özürlüsü olu verdi. Camdan konuşan Erdoğan, cam olmadığında yeni konuşmaya başlıyan çocuklar gibi sürekli kelimeler öğreten öğretmenlerle stüdyolara çıktı. Psikologların yardıma ihtiyacı var dedikleri Erdoğan nasıl oluyorda yandaş anketlerin bile ulaşamadıkları bir sonuçla başkanlık seçimini kazanıyor.

Yandaş , tarafsız veya taraflı ne dersek diyelim nihayetinde tüm anketlerde en fazla MHP ile birlikte % 43 civarında gözüken cumhur ittifakı nasıl oldu da % 52’yi buldu. % 38’lerde olan AKP nasıl % 42 ye çıkabildi. Veya 2015 kasım seçimlerimde % 11 alan MHP’nin içinden İyi parti % 7 götürürken nasıl oluyor da yine % 11’lik bir oy alabiliyor. Yine 16 Nisan referandumuna baktığımızda % 51 alan AKP ve MHP ittifakından en az % 4 olan SP’nin oyu çıktığında % 47 ye düşen İttifak nasıl oluyor da % 52 oy alabiliyor.

Bu işin hiç sağa sola saptırılmadan veriliceği cevabı açık ve nettir. 24 Haziran akşamı yeni bir darbe ile devlet kendi iktidarını devam ettirme kararı aldı. AKP ve MHP faşist iktidarı daha önceden simülasyonu hazırlanmiş bir Anadolu ajansı katkılarıyla muhalefeti silikleştiren sonuçlarla seçimi kazanmiş gibi bütün Türkiye toplumunu kandırararak hem birinci turun galibi hemde meclisin çoğunluğunu eline geçirerek darbesini taçlandırdı.

Adil seçim Platformu ne oldu hiç soran varmı. Anadolu ajansı seçim bölgelerinden verileri geçerken, adil seçim platformu neden verileri CHP genel merkezine gönderemedi. Yada gönderdide CHP Devletin baskılarına boyun egerek Anadolu ajansının simülasyonunu kabul etmek zorundamı kaldı.

Hani Muharrem İnce YSK nın önünde olacaktı 24 haziran akşamı, hani 50 bin avukatla orda olacaktı, Meral Akşener jiletle bile kazıyamıyacaklardı YSK nin önünden, nasıl olduda Muharrem beyde, Meral hanımda, hatta Kemal Kılıçtaroğluda o gece kayıplara karıştılar.

Ne olduda İstanbulda polis tutanaklarına göre 6 milyon 700 bin insan yürüten CHP Ankara ve İzmirde 3 milyonun üstünde insan yürüten bir parti neden yürüttüklerinin oyunu alamasın. Nasıl olduda miting bile yapamayan hale gelen MHP % 11 oy alır hale geldi.

HDP nin oy oranı % 15 civarında olması gerekirken nasıl oluyorda 4 puan civarında düşüyor. Kürd illerinde AKP nin yaptıkları katliam ve yıkıma rağmen nasıl oluyorda oyunu yükseltiyor. Afrinde senin halkını katleden bir partiye nasıl oluyorda Kürdler daha fazla oy vermiş olsunlar. Güney Kürdistandaki referandumu askıya aldırtan tüm kürd düşmanlarını birleştirerek güney kürdistan kazanımlarını yok eden AKP iktidarı hangi gerekçeyle Kürdistanda daha fazla oy alabiliyor.

MHP denilen Kürd düşmanı bir parti Kürdistanda neye dayanarak oyunu fazlalaştırıyor. Cevap veren beri gelsin.

Saadet partisinin oy oranı sıfırın üzerinde neyle çarparsanız çarpın % 4 ün altına düşüremezsiniz. Sanki buharlaştı bu saadet partililer, iki yıldır AKP tarafından mağdur olanlar sahnede hiç görünmez oldular.

24 Haziranda MHP ve AKP nin birlikte hayata geçirdikleri yeni bir darbeyle Türkiye Fiili olan Sultanlığı anayasal bir yapıya çevirdi.

Faşist AKP ve MHP devleti kutlama yapanlara hayırlı olsun. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: