BİNGÖL’DE OPERASYON HAZIRLIGI

Read Time:41 Second


orgin_gri-listedeki-pkkli-terorist-bingolde-olduruldu-1512304611.jpgKURD-HA (ANK)-Bingöl’de 8 ilçedeki 21 bölge sivillere yasaklandı

Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada, merkez ve 8 ilçedeki 21 bölgenin, 29 Haziran-13 Temmuz 2018 tarihleri arasında, düzenlenecek operasyonlar nedeniyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:
“Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.” 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: