TETİKÇİ PARANOYALAR / Kadir DAĞHAN yazdı.

Read Time:1 Minute, 30 Second

IMG_2888Bana göre algıların tutukluğu, kaosların sürekliliğinin tek ya da en büyük nedeni tetikçi kafaların kurtulamadığı paranoyalarıdır. Zira tetikçiler olmasa diktatörler, tiranlar olmazdı. Olsalar bile sınırsız güçlere sahip olmazlardı.
Kraldan fazla kralcı tetikçiler olmasa krallar bu kadar zalim olmaya bilirdi.

Her ağızlarını açtıklarında yok şunun askerleriyiz,  yok bunun neferleriyiz demeseler diğer meslekler kendini ezik bu kadar hissetmeyeceklerdi belki.

Söz gelimi temcit pilavı gibi pişirilip önümüze konulan “ bilmem kim olmasaydı adınız Yorgo, İvan veya şu bu olurdu.” Gibi anlamsız tekrarlar tetikçilerin en iflah olmaz paranoyalarıdır. Kendi adıma bu kafalarla ne kadar çok tartıştığımın sayısını unuttum.

Akılları sıra adların Türk kökenli veya Türkçe olmasını kutsuyor ve bir değer olduğunu var sayıyorlar. Kendi isimlerinin Arapça değil Türkçe olduğunu sanıyor ve düşünüyorlar. O olmasaydı, adınız şu bu olurdu dedikleri ismin bile Türkçe olmadığını bilmeyecek kadar da çok birikimliler yani..

Bu tetikçi paranoyalara göre Türkçe isimler bir övünç kaynağı. Ne demek oluyorsa artık.

Kaldı ki her isim bir toplumun kendi tercihidir. Diğer isimlerden ne üstünlüğü vardır ne de bir ayrıcalığı. Ve tüm aileler kendilerince çocuklarına veya sahip oldukları varlıklara en güzel isimleri koyarlar. Hangi dilde olursa olsun. Ya da kim ne düşünürse düşünsün. Ve de insanın kişiliği, özgür düşüncesi, duruşu sahip olduğu isimle değil insani yüreğiyle ilgilidir.

Son olarak bu iflah olmaz kafalara hatırlatmak isterim ki. Adım anadilimden yasaklıysa hangi dilden olduğunun bir anlamı yoktur. İster Türkçe, İster Arapça veya isterse Yunanca olsun fark etmez. Muhatabım benim için değerliyse hangi dilden olursa olsun ismi de değerlidir. Tersi durumda da aynı olduğu gibi.
Neden gerek duyduklarını bilmiyorum. Son günler de bazı inkârcı dostlar!

Yeniden özellerimize veya tartışma platformlarımıza bu salakça savlarını indirmeye başladılar. Gereksiz ve değersiz yaklaşımlarına ben de gereksizce yanıt vermek istedim. İnsanlar ölürken, Kültürel değerler bir bir yıkılır, parçalanırken çaresizliğimi kapatmak istedim belki de.
Tetikçi değil insan olan yüreklere tüm dillerden SELAM OLSUN.

Kadir DAĞHAN-Teletex News24

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: