ÇAMUR DA BİTER BİR GÜN./ kadir DAĞHAN yazdı.

Read Time:1 Minute, 39 Second

IMG_2888


Çamur at izi kalsın demişlerdi ama artık sadece çamur iz kalmıyor her taraf çamur oluyor. Çamur atanların çokluğunda her taraf çamura bulanıyor çünkü. Çamur atanların niyetini de maksadını biliyor ve anlıyorum da, atılan her çamuru alıp her taraflarına ve her tarafa sürenleri anlamakta zorluk çekiyorum.

Bir partili başka bir parti başkanını ziyaret ediyor mesela. İnsani ve olması gereken bir durum. Sonra ziyaretçi ziyaret edenin ağzıyla açıklama yapıyor. Dedi mi demedi mi, der mi demez mi, beklemeden hazırda bekleyenler hurra ortaya atlıyorlar. Gördünüz mü? Böyle demiş, şöyle demiş. Bunlar zaten hain, iş birlikçi şöyleler de böyleler de. Yargısız infaz da sınır yok. Sonra ziyaret edilen benim ağzımdan öyle bir şey çıkmadı, öyle bir şey demedim diyor. İnfazcılara sus pus ama utanacak yüzleri yok.

İki meczup bir laf atıyor ortaya. Gündemi değiştiriyor, ortalığı gönlünce karıştırıyor. Birden bire küfürler, sloganlar hava da uçuyor. Herkes bir şey söylüyor ya da söylemek zorunda hissediyor kendini. Yüzsüzler gene boş durmuyorlar. Hemen ortaya atlıyor, sevilen sayılan birilerinin üzerinden atmadık çamur, iftira bırakmıyorlar. Ve nedense kimin ne söylediğini yalnızca bunlar duyuyor, biliyor. Her şeyden onlar haberdar.

Çünkü onlara kaos lazım. Alışık oldukları gibi linç lazım, iftira lazım, kavga lazım. Onlar için arzuladıkları tek şey toplumun birbirinden kopması, uzaklaşması ve hep savaş olması. Bu coğrafya çok çekti bunlardan. Anlaşılan daha da çekecek.

Tüm değer yargılarımı alt üst eden 10 EKİM katliamında öldü diye morga atılan bir gencin babası olağan üstü çabalarla aradığı oğlunun hala nefes aldığını fark eder. Gence hemen müdahale edilir ve adı Celal olan genç yaşama tutunur. Ancak bir bacağını kaybetmiştir. Kendine geldiğinde ilk sözü şöyle olmuştu.

“Bacağım yok artık. Ama giden bacağım olsun. Yeter ki barış gelsin.”

Aynı katliamda hayatını kaybeden güzeller güzeli Dicle’nin babası, acısını yüreğine gömerken aynen şöyle feryat etmişti.

“Dicle’m BARIŞ uğruna öldü. Barış gelsin artık bu topraklara.”

Linç, kavga, kaos, isteyen inkarcı, iftiracı karanlık zihniyetlerle BARIŞ isteyenlerin arasında ki fark budur işte. Ama her nedense barış isteyenler hep suçludur, haindir. Tek değil tüm dillerden SELAM OLSUN onlara.

Kadir DAĞHAN-Teletex News24 

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: