Erkan Polat yazdı : ”SOLCULUK” KEMALİZM…Mİ ?!

Read Time:1 Minute, 24 Second

antika merakım dışında eskilerden bek haz etmem.hele geleceğin aydın duruşunda asla ! birtakım geleneksel acem oyunlarından asla haz duymadım…

bırakın artık şu bilinçsiz,doldurma tarih hassasiyetinden kaynaklanan popülist atatürk kuyrukçuluğunu.adamı rahat bırakın….

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi

 

o, o koşulların kendine sunduğu misyon uğruna mevzilendiği idealleri adına elinden geleni yapmış ve görevini tamamlamıştır.sol ve sosyalist ilkelere taban tabana zıt bir bonapartist asker bürokratın arkasında bıraktığı tarih,bırakın sola bir ekmek, kırıntısından dahi nasiplenme çıkmaz…çünkü o dönemde tüm yaşanmışlıklar, kemalizim iddasında ısrar eden ve ”sol” geçinenlerin boğazına takılı kalır…sürekli pragmatik davranış sergilemeleri de hep bu tarihi gerçeklerin,insani olmayan,savunulması imkansız acı yanlarıdır.

sol ve sosyalist evrensel,ilkelerine ve görüşlerine, damarlarına bu kadar güvenemiyorsanız,illa solcu gözükmek zorunda da değilsiniz.

en azından,duruş itibari ile rahat olun.kendinizi niye politik kulvarlarda strese sokuyorsunuz.zorla nikah olmaz.en azından biraz solla barışık kalıp, solu rahat bırakın,yada solcu olmak biraz çaba gösterin.mesele birini çok sevmekle çözüm bulunmuyor ! belki biraz kendinize dürüst olmuş olursunuz.

sol derinliğin tarihsel köklerini inkar etmeden sosl ve sosyalist düşüncelere sempati ile yaklaşanlara değil bu laflarım…

çünkü asıl eleştirilmesi gereken,burnundan kıl aldırtmayan ve solun marxsist köklerini, tarihi sürecini işine gelmediği için bilerek saptıran, ayrıntıları bilmemekte ısrar eden, kulaktan duyma veya yüzeysel bir kaç makaleyle geçiştirmiş,çok iddacı bir kesim vardır ki onların kendi çaplarına dahi saygı duymadıklarını görürüz.

kötü olanda,sol fikirleri ulusal sınırlarına hapseder ve her şeyin kemalizmle başladığını sanırlar ve idda ederler….

zaten hep o ünlü sözde savunduklarıyla ‘halkçı’ kaldılar. geldikleri sınıf köklerini hep inkar ettiler.küçük burjuva entellektüel şımarıklıklarıyla da mız mız çocuklar olarak hep kemalist solculuğu oynadı onlar….o yüzden de onlara asla kızmam ! sözüm bizden geçinenlere… Erkan Polat – teletexnews24.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d