TANRILARA ULAŞAMAYAN ÇOCUKLAR./ Kadir DAĞHAN yazdı

Read Time:1 Minute, 42 Second

IMG_2888


Eğer tanrı yeri-göğü,görünen-görünmeyen her şeyin yaratıcısıysa bu herkesin Tanrısıdır anlamına gelir. O halde kimsenin şöyle dedi, böyle buyurdu gibi ahkam kesmesine gerek yoktur. Bunun bir önemi var mı. Var. Benim için var. hatta bana göre herkes içinde anlamı olmalı.

Zira tüm duygularımız kaybettiğimiz bir zaman dilinde her şeyi tanrı veya tanrılara havale ederek duygularımızı geri getiremeyiz. Oysa farkında bile değiliz kaybettiklerimizin.  Kimse iddia edebilir ya da diye bilir mi? Ağzımızın tadı yerinde, en iyi şekilde görüyoruz, burnumuz en güzel kokuları alıyor. Kim iddia ede bilir gerçekten. Her şeyi Allah’a bırakıp işin içinden sıyrılma kolaycılığı karşılıklı bir merhabayı bile tüketti. İyi dilekler, temenniler yok artık.

Yüz yüze, gönül gönüle konuşmalardan, dost gülüşlerden eser kalmadı. Unuttuk hatta. Allah razı olsun larla başlıyor, Allaha emanet ol larla bitiriyor cümleler. Her şey Allah’tan, o halde yapılacak bir şey yok. Yaradan böyle istemiştir. Allah kullanman için sana akıl vermiştir sosu da hiç eksik olmaz nedense. Kadere karşı gelinmez…

Ne hayatı karartılan çocuklar,ne panzer lastiklerinde tükenen bedenler,ne taş
üstünde taş bırakılmayan yaşamlar…

Filan gece de şu kadar ibadet edersek bu kadar günahımız af olur, hayırlı cuma da şu kadar dua edersek bu kadar sevap kazanırız..

JANE adlı bir çocuğun tüm saflığı, yüreğinin temizliği ve çocuksu umutlarıyla Tanrıya ulaşabileceğini düşündüğü kısa mektubunu düşündüm yeniden.

Aslında belki çocukların çocuklukları katledildiğinde Tanrıları da öldürüyor, tanrı ile olan tüm köprüleri de yıkıyor cellatlar. Şöyle demişti Tanrıya çocuk yürek JANE.
“İnsanların ölmelerine izin verip,yenilerini yapmak yerine neden elindekileri tutmuyorsun?”

Tanrılar,peygamberler sana cevap verir mi, sesini duyar mı, seni görür mü bilemiyorum sevgili  JANE. Ya da duydular,  gördülerse de benim haberim yok. Umudum da yok açıkçası. Çünkü çocuklar Allah adıyla başlayan savaşlarda, evler de sokaklar da ölmeye, yaşamları kararmaya devam ediyor durmadan.

Beş duyusu kaybolmuş toplum da ise İnşallahlar, maşallahlar, aminlerden kimsenin
seni mektubun ile ilgilenecek durumları yok. Hatta iyi ki de yok. Yoksa çocuk mocuk dinlemez Allah adına sana cezayı keser birileri sevgili  Jayne. Ben de tek değil tüm dillerden diyorum ki çocukları görmeyen, duymayan, ne varsa olmaz olsun.

Kadir DAĞHANTeletex News24

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: