ABD’den Rojava sınırına konuşlandırdıkları zırhlı Kalkan ile ilgili açıklama / video haber

Read Time:1 Minute, 4 Second

ABD’de   Rojava sınırına konuşlandırdıkları zırhlı Kalkan ile ılgili  açıklama

Pentagon Sözcüsü Albay Jeff Davis, ABD Ordusu’nun Rojava-Türkiye sınırına zırhlı araçlar konuşlandırmasıyla ilgili açıklama yaptı.
IMG_2984

Teletex News24-ABD Ordusu’nun Rojava-Türkiye sınırına zırhlı araçlar konuşlandırmasıyla ilgili açıklama yapan Pentagon Sözcüsü Albay Jeff Davis, “Tüm tarafları ortak düşman olan IŞİD ile mücadele etmeye çağırıyoruz, bu çağrımız DSG dahil herkesedir” dedi.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Jeff Davis, günlük basın brifinginde, ABD Ordusu’nun Rojava-Türkiye sınırına zırhlı araçlar konuşlandırmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Davis, ABD zırhlılarının YPG ile devriye gezip gezmediğine yönelik soruya, “Suriye’nin kuzeyinin tamamında ortaklarımız olan Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile hareket eden ABD askerleri var. Sınır alanları da bizim hareket alanlarımıza dahil” dedi.

Ancak Davis, bunun, Türk Silahlı Kuvvetleri’yle (TSK) YPG arasında çatışmaları önlemek amacıyla atılıp atılmadığı sorusunu ise geçiştirdi.

‘Tüm tarafları IŞİD ile mücadele etmeye çağırıyoruz’

Bu adımın YPG’ye güvence vermek üzere yapılan bir operasyon olup olmadığının sorulması üzerine ise Davis, “Tüm tarafları ortak düşman olan IŞİD ile mücadele etmeye çağırıyoruz, bu çağrımız DSG dahil herkesedir. DSG’nin şimdilik Rakka ve Tabka’ya odaklanması ve başka çatışmalara sürüklenmemesini istiyoruz” diye cevap verdi.

Sözcü Davis, TSK ile iletişimlerinin günlük olarak devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d