Kuran kursunda dövülen çocuk hayatını kaybetti…

Read Time:1 Minute, 7 Second

Malezya’daki bir Kuran kursunun müdür yardımcısı tarafından dövülen 11 yaşındaki çocuk, bacaklarının kesilmesinin ardından hastanede hayatını kaybetti.

 

BBC Türkçe’nin haberine göre polis, Johor eyaletinde yaşanan olayda ölen çocuğun kursun müdür yardımcısı tarafından hortumla dövülen çocukların arasında olduğunu söyledi.

 

Kuran kursunda dövülen çocuk hayatını kaybetti

 

OKULDA SİSTEMATİK DAYAK

Malezya medyasında yer alan çocuğun günlüğünde de, okuldaki sistematik dayak anlatılıyor.

Komaya giren çocuğun ölmeden önce sağ kolunun da kesilmesini beklediği kaydedildi.

Ölen çocuk ve 14 sınıf arkadaşının 24 Mart’ta okul binasında gürültü yaptıkları gerekçesiyle bir su hortumuyla dövüldüklerine inanılıyor.

‘ARTIK BUNA DAYANAMIYORUM’
Çocuğun günlüğünde, ülkenin güneyindeki Kota Tinggi’de bulunan okulda bir kişinin hata yapması durumunda tüm bir sınıfın ceza gördüğü anlatılıyor.

Günlükte ayrıca çocukların, sabaha karşı üçte namaza kaldırılmadan önce, biraz uyuyabilmek için ”ilk dayak yiyen olmaya gönüllü oldukları” anlatılıyor.

Malay Mail adlı internet gazetesinin haberine ölen çocuk günlükte “Sevgili Allah, lütfen anne ve babamın beni başka bir okula göndermelerini sağla çünkü artık buna dayanamıyorum” diye yazdı.

 

 

DAHA SIKI DENETİM ÇAĞRISI
Çocukları dövmekle suçlanan müdür yardımcısının gözaltına alındığı ve güvenlik kamerası görüntülerini incelendiği kaydedildi.

Çocuğun ölümü, Kuran kurslarının daha sıkı denetlenmesi çağrılarını beraberinde getirdi.

Ulusal Hafız Okulları Birliği Federasyonu (PINTA) güvenlik kamerası görüntülerinde çocuğun ayak tabanlarına hortumla vurulduğunun görüldüğünü açıkladı.

Ancak PINTA’nın Başkanı Mohd Zahid Mahmood, yetkili makamların soruşturmalarını tamamlanmasının beklenmesi gerektiğini vurguladı.

Kursun müdürü ise, devam eden polis soruşturmasını gerekçe göstererek açıklama yapmayı reddetti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: