BERFİN’LERİ BİLMEYENLER HEP KAYBETTİLER… / Kadir DAĞHAN Yazdı

Read Time:1 Minute, 30 Second

IMG_2888


Doğanın belki de en zarif, en güzel çiçeğidir BERFİN. Toprağını çok sever. Kökleri bulunduğu yerin derinindedir hep. Aşkın, azmin, kararlılığın kendisidir Berfin. Zarif ve narin olduğu kadar inatçıdır da. BERFİN’i ya da Türkçe adıyla KARDELEN’i en iyi kendi hikâyesi anlatır zaten.

Berfin hiç görmediği ve gördüğü anda da öleceğini bildiği güneşe âşıktır. Ve bu aşk temiz, karşılıksız ve ölümünedir. Berfin’ler ölümü hiçe sayarak karları delip güneşe uzanırlar. Hiçbir zaman güneşe ulaşamazlar. Ulaşamayacaklarını da bilirler. Berfin’ler için ölecek olmaları Güneşe olan aşkları karşısında önemsiz bir detaydır ancak.

Tıpkı onuru, namusu, özgürlüğü, hakları için yaşayan ve mücadele eden insanlar gibi. Direnirler. Öleceklerini, yenileceklerini bile bile. Vazgeçmezler. Çünkü  bilirler ki insan olmanın anlamı az veya çok yaşamak değil, Onuruna, insanlığına, özgürlüğüne sahip olabilmektir.

Haklarından, değerlerinden yoksun bin yıl yaşanacağına Berfin’ler gibi aşkı uğruna bir an bile olsa yaşamak insan olmanın, Berfin olmanın anlatılamaz değeridir. Hesap, kitap yapmazlar bu yüzden.

Berfin olmayanlar ya da Berfin’leri bilmeyenler bunu bilemezler. Hiç bilemedikleri gibi. Ve bu anlamda çiğneseler, koparsalar da Berfin’ler karşısında hep kaybederler. Hep kaybettikleri gibi.

Bu yüzden Berfinleri koparanların bahçelerinde bir çiçek bile yetişmedi. Yetiştiremediler. Çiçek sevgileri yoktu çünkü. Hiç olmamıştı belki de. Bundan dolayıdır belki Berfin dışında da çiçeklere tahammül edemediler, kopardılar, çiğnediler. Burunlarında bahar kokusu olmadı bu yüzden.

Bu topraklar Berfin’leri ezen, yok eden postalları çok gördü. Zulümlere çok tanık oldu. Öyle ki biri gitti, diğeri geldi. Her gelen gideni arattı. Ama her gelen de mutlaka bir gün geri gitti. BERFİN’ler ise hep topraklarında kaldılar. Tohumlarını daha derinlere bırakarak, aşklarından hiç vazgeçmeyerek.

Çünkü onlar hep BERFİN hep KARDELEN’dirler. Hep iyidirler. Yaşarken de ölürken de hep özgürdürler..

Sonuç olarak Befin’leri yok sayan,çiğneyen,inkar edenler değil,Berfin’lerin sevgisine layık olanlar,Berfinleri kabul edenler kazanacaktır.
Tüm BERFİN yüreklere tek değil tüm dillerden SELAM OLSUN.

 

Kadir DAĞHANTeletex News24

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: