Salih Müslim’den Türkiye’ye tepki: Terörle savaşan bir halk sırtından vuruluyor !

Read Time:47 Second

PYD Eş Başkanı Salih Müslim’den Türkiye’nin Şengal ve Rojava’daki hava saldırılarına tepki gösterdi.

 

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, TSK’nin Şengal ve Rojava’daki YPG ve YBŞ mevzilerini ilk kez doğrudan hedef almasına tepki gösterdi. TSK harekâtının IŞİD’e yaradığını söyleyen PYD Eş başkanı Salih Müslim, uluslararası koalisyona seslendi.

Müslim, ABD liderliğindeki IŞİD karşıtı koalisyondan Türkiye’nin Rojava ve Şengal’deki saldırılarına tepki göstermesini istedi. Müslim, Türkiye’nin hava harekâtının IŞİD’in işine yaradığını belirterek, “Terörle savaşan bir halk sırtından vuruluyor. Koalisyon buna sessiz kalmamalı. Bu saldırıları kimse kabul etmemeli” dedi.

“SÜRPRİZ OLMADI”

PYD Eş Başkanı, Türkiye-Suriye sınırındaki askeri yığınaktan dolayı böyle bir saldırıyı beklediklerini de söyledi. Müslim, “Durum gergin. Sınırda zaten hava saldırıları vardı ve Türkiye keşif uçuşları yapıyordu. Bunu bekliyorduk, bu bir sürpriz değil. Kürdistan halkı’nı bu saldırılarla korkutamazlar” dedi.

Öte yandan edinilen bilgilere göre, TSK’nın Şengal Dağı bölgesinde düzenlediği hava saldırısında 5 Peşmergeninde şehit düştüğü ve 9 Peşmergeninde yaralandığı bilgisi yer aldı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d