PDK ( Irak Kürdistan Partisi ) ‘bağımsızlık refrandumu’ açıklaması: Referandum Türkiye Kürdistanıda dahil, tüm Kürdistan’ı kapsayacak.

Read Time:33 Second

Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) Başkanlık Konseyi Üyesi Salih Delo, Kerkük kentinde düzenlediği basın toplantısında, referandumun ulusal bir mesele olduğunu kaydetti.

PDK Başkanlık Konseyi Üyesi Salih Delo, Kerkük‘te düzenlediği basın toplantısında, referandumun ulusal bir mesele olduğunu söyledi.

Salih Delo, “Bir çok kez bize ‘acaba referandum Kerkük başta olmak üzere  Kürdistan Bölge Yönetimi sınırları dışında kalan diğer Kürt bölgelerini de kapsayacak mı ?’ şeklinde soru soruldu. Bu sorunun cevabı, Evettir. Tüm Kürdistanı kapsıyacaktır.Referandum Kerkük’de dahil tüm Kürdistan topraklarında gerçekleşecek.”açıklamasında bulundu.

Referandum hakkında Kürt siyasi partiler arasında gerçekleşen görüşmelere de değinen Delo, ulusal bir mesele olan referandum konusunda tüm tarafların her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: