Recep Maraşlı yazdı: AVRUPA’DAKİ TÜRKİYE!..

Read Time:1 Minute, 7 Second

IMG_1692Referandumun ibret verici sonuçlarından biri de başta Almanya olmak üzere Fransa, Hollanda, Belçika ve Norveç gibi demokrasi kültürünün yerleştiği ülkelerdeki Türkiyeli seçmenin % 63 – 64 oranlarında diktatörlük Anayasasına EVET demeleridir.

Kendileri demokratik devletlerde ve toplumlarda yaşamalarına rağmen, kendi ülkelerinde büyük bir çoğunlukla İSLAMİ BİR DİKTATÖRLÜK kurulmasını hevesle onaylamaktadırlar.

Bu oldukça düşündürücüdür. Türkiyelilerin Avrupa toplumlarıylaa ilişkileri bakımından sorgulanması gereken bir durumdur. Bir yanıyla da Almanya ve Fransa’nın “İslamcılığı YEDEKLEME” politikaları sonucu, her türden yobazlığın PALAZLANMASINA alan açmalarının da bir sonucudur diyelibilirz.

Genellikle dini ve milli referanslara sahip olan bu kitle, içinde yaşadıkları toplumları sadece MADDİ ÇIKAR KAPISI olarak görmekteler. Nimetlerinden yararlan, örgütüne cemaatine, ailene para yarat, “karısıyla kızıyla gönül eğlendir”, “gavurdan ne koparırsan kardır” anlayışıdalar… Demokrasi kültürüymüş, çoğulculukmuş buradaki NAZİ’lerden farkları yok.

İşin garibi yine aynı kitlenin “domuzdan yararlan!” mantığıyla Almanya ve Fransa’daki seçimler oldumuydu da ırkçı ve sağcı partileri değil SOL’u YEŞİLLERİ, SOSYAL DEMOKRATLARI tercih etmeleridir.

Bu ne yaman çelişki, değil mi?

İslam inancında “Gavurla ilişki”lerdeki bu TAKİYYECİLİK, İKİ YÜZLÜLÜK referandumda da kendini gösterdi. Şu varki entegrasyonu sadece mültecilere “dil öğretme” çabası olarak gören bu ülkelerin bu sorunu daha derinlemesine tahlil edip çözüm üretmeleri gerekiyor.

Bu durumu son zamanlarda Almanya ve Hollanda ile yaşanan gerginlik ve basında Erdoğan karşıtı yazı ve yorumlara MİLLİYETÇİ TEPKİ OYLARI olarak yorumlayanlara peşinen söyleyeyim ki, yalnız referandum değil Türkiye’de genel seçimlerdeki tavırları da aşağı yukarı aynıdır.

 

Recep Maraşlı Teletex News24

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: