Defalarca Öldürdük dedikleri HPG komutanı Bahoz Erdal, Stêrk tv de değerlendirme yaptı .

Read Time:1 Minute, 6 Second

Türk Devleti tarafından  Defalarca Öldürdük dedikleri HPG komutanı Bahoz Erdal, Stêrk tv de  hem son Siyasal süreçle ile ilgili  hem de  Türk devleti tarafından defalarca öldürdük haberleri ile ilgili  değerlendirmeler yaptı.

E539658F-BC9B-4251-A918-8FEC21BEBFDF.JPG

TELETEX NEWS – 10 Temmuz 2016 tarihinde Tel Hamis Tugayları isimli bir örgüt tarafından, Kamişlo kentinde uğradığı bombalı saldırı sonucu öldürüldüğü iddia edilen Bahoz Erdal, olaydan sonra ilk kez Sterk TV’de yayınlanan programa katıldı.

Yaklaşık 2,5 yıldan beridir Rojava’daki bir karargahta YPG’nin askeri operasyonlarını yürüttüğü belirtilen Bahoz Erdal, PKK’nin Rojava’daki genel askeri sorumlusu olarak biliniyor.

Bahoz Erdal’ın Kamişlo’da uğradığı bombalı saldırı sonucu ağır yaralandığı ve Süleymaniye’de bir hastanede tedavi altına alındığı iddia edilmişti.

‘Bahoz Erdal öldü’ iddiaları sonrası bir ses kaydı da yayınlanan Erdal, bu akşam Sterk TV’deki bir canlı yayına katıldı.

Diyarbakır Bağlar’da tünel kazılarak gerçekleştirilen saldırıyla ilgili de konuşan Erdal, bunun yeni bir taktik olduğunu söyledi.

Ne demişti Türk devleti ?

9 Temmuz’da AA, Suriye’de Şam yönetimine karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi kaynak gösterilerek, Rojava’da HPG komutanlarından Bahoz Erdal’ın ve 8 korumasının da içinde bulunduğu aracın Himo beldesinden Kamışlo’ya giderken saldırıya uğradığını ve bu saldırıda öldürüldüğünü ileri sürmüştü.

Daha önce defalarca KDP çevresinden de Bahoz Erdal’ın  PKK tarafından infaz edildiği iddia edilmişti

Haberin gündeme bomba gibi düşmesiyle açıklama yapan HPG, Bahoz Erdal’in öldürülmediğini ve görevi başında olduğu ifade edilmişti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d