Kadir Dağhan yazdı: ASLAN, TİLKİ, EŞEK…

Read Time:1 Minute, 22 Second

img_1498


Son birkaç gündür sosyal medya da bir fıkra servis ediliyor. İki gün önce de ünlü bir köşe yazarı köşesinde konu etmişti..Kesinlikle fıkrayı biliyor ya da duymuşsunuzdur.

Neymiş efendim. Tilkiyle Eşek tartışmışlar.Tartışma kavgaya dönüşmüş. Ve çözüm için Kral Aslan’a başvurmuşlar. Sözüm ona aslan da tilkiye ceza vermiş. Gerekçe eşekle tartıştığı için..

Ve birileri ya da tilki kurnazlığında olanlar ya da aslan yırtıcılığı ruhlular buradan kendilerine pay çıkarıyorlar..

Doğrusu ben de kendime pay çıkarıyorum. Şayet ille de insanları bu üç hayvan özelinde tanımlayacaksak benim tercihim Eşekten yanadır.Daha açık ifade edeyim eşek olmayı kabul ediyorum..

Kurnazlığı, başkasının kümesine dalıp çalmayı ve de sürekli olarak kandırmayı yaşam biçimi edinmiş tilki olmayı utanç sayar ve ret ederim.

Başka canlıları parçalayarak, yaşamları söndürerek, pençelerinden başka bir lisanı olmayan aslan değil ormanlar kralı, dünyanın hakimi olsa kabulüm değildir. Kan döken, varlığını başka bir canlının yok olması üzerine inşa eden aslan benim tercihim olamaz.

Eşek ise. İnsan dostudur. Sütü ana sütüne en yakın olan canlıdır. Dünyanın en güzel gözlerine sahiptir.. Kandırmayı bilmez, öldürmeyi bilmez.Başkasının canına, malına göz dikmez.. Ona iyi davranılırsa yükünü taşır.ancak kötü davranılır ve fazla yük bindirilirse eşekçe anırır o kadar.

Kendi adıma diyorum ki aslanlar, tilkiler benimle tartışmasın. Benden uzak dursunlar. Biliyorum ki onların amacı tartışmak değil kandırmak veya parçalamak ve de nihai olarak öldürmektir. Kan ve leşle beslenen tüm aslanlara, tilkilere inat eşek kalmaya devam edeceğim.

Eşekte ki bir çok güzel özelliğe sahip değilsem de. Her şeyden önce ne tilkinin dostu olan aslanın hakemliğini ne de aslanın yalakası ve tetikçisi olan tilkinin tartışacak kadar arkadaşlığını zaten kabul etmiyorum. Tüm dostlarıma tek değil tüm dillerden HAYIRLI AKŞAMLAR diliyorum.

Kadir Dağhan-Teletex News24 

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: