HAYVANLIĞIN LÜZUMU VAR.

Read Time:1 Minute, 42 Second

 

img_1498


Bazen düşünüyorum, üzerinde yaşadığımız gezegen bir tür gözlem evi veya canlılardan oluşturulan bir laboratuvar ola bilir mi diye. Söz gelimi çeşitli gezegenlerden çeşitli bitkiler, hayvanlar ve insanların yerleştirildiği bir Nuh’un gemisi misali uzaya atılan bir dünya olmamız imkan dahilin de midir. Dinler, tanrılar sonradan mı senaryoya dahil edildiler.

Ne oldu da insan kainatın efendisi oldu. Senarist hangi özelliğinden dolayı insanı bu kadar yetkilendirdi, bu kadar zalim olma hakkı tanıdı.

Söz gelimi hiçbir hayvan işkence yapmaz. Ya hemen öldürür, yakalayana kadar kovalar ya da kendisi kaçar. Ama asla işkenceye başvurmaz. Buna rağmen insanlık dışı ve canavarlık olan işkence için hayvanca veya barbarlık olarak niteleriz. Birine kızdığımız da hayvanlığın lüzumu yok deriz.

Aynı şekilde hayvanlar katliam da yapmaz. Ancak biz bunu da hayvanlık diyerek masum hayvanlara mal ederiz. Öldürdüğü diğer canlıların ölü bedenlerinde kahramanlık pozları vermez, öldürdüklerinin üzerinden sayısal övünmelere girmez. Cesetleri teşhir etmez, ölü uzuvlardan süsler yapmaz. Hiçbir hayvan başka hayvanları yok etmek için özel silahlar geliştirmez, KİMYASAL kullanmaz, bombalar yapmaz. Üstelik en vahşi hayvan bile aç değilse öldürmez de.

Hiçbir hayvan başka bir hayvanın çıkardığı sese yasak koymaz. Başka bir hayvanı yok saymaz. İnkâr etmez. Herkes ben veya benim gibi olacak diye aşağılık bir düşünce taşımaz. Bu durumlar ancak insana özgü bir İKİ YÜZLÜLÜK olsa gerek.
Bu yüzdendir ki en canavar yaratık olan insan hayvanların ormanlarını, dağlarını, ovalarını talan eder, onları öldürür, zincirlere vurur, kafeslere tıkar. Hiçbir hayvan bunların hiç birini yapmaz. Tabi yaşam refleksiyle karşı koyar, kendisini savunur. Talancısını yaraladığında, öldürdüğünde adı vahşi hayvan saldırısı olur. Talancının, yağmacının literatürün de böyledir çünkü.

İster tesadüf olsun, ister bir yaratıcı tarafından yaratılmış olsun. Sonuç fiyasko olmuştur. İnsanın yönetimine bırakılmış olan laboratuvar iyi bir örnek olmamıştır. Belki de bundan dolayıdır ki insan oğlu kendisiyle birlikte tüm laboratuvarı yok ediyor, yakıyor, yıkıyor. Başta çocukları hedef almak üzere her gün yeni bir insanlık gösterisinde bulunarak üstelik. Sonra da ben değilim,biz değiliz riyakarlığına bürünüyorlar. Galiba insanlığın değil ama HAYVANLIĞIN LÜZUMU VAR demek gerekiyor artık. Çocukların katledildiği bir dünya da tüm katliam ve katliamcılara tek değil tüm dillerden LANET OLSUN.

 

Kadir DağhanTeletex news24

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: