Erkan Polat yazdı : Kürd düşmanı aptal #HAYIR’cılara rağmen,bizde #NA diyoruz !

Read Time:2 Minute, 28 Second

Hayırcıların arasında hala Kürde limoni bakanlar var ! Bu salaklar hala anlamdı, hayır diyorsak demokrasi için, birlikte kardeşçe yaşamak için. Yoksa Kürtler iki gözünüze hayran olduğu için hayır demiyor. Evetçilerle aynı kafada Kürde yukarıdan bakan sizler şunu çok iyi bilin,bir ihtimal evet çıkarsa, Kürtler için dünyanın sonu değil. Onlar kendileri için en iyi tercihe, geleceğini teminata alan yola çoktan çıkmaya başladılar.

Türkiye’deki Kürt halkı Orta doğuda tüm halkların selameti ve güzel geleceği olan bir dünyada birlikte yaşayalım istiyor. Sizler zaten, çok az kalmış gönül bağını yeterince yıpratıp, zedelediniz. Kürde düşman olmakla, elinize bir şeyler geçeceğini sanıyorsanız çok kötü yanılıyorsunuz.

Tamı tamına 150 yıldır dünyada ulus kimliklerin, miliyetçiliklerin ön plana çıktığı çağımızda, dahada katmerlendiği günümüzde, aptal ve bir o kadar salak Osmanlı hayalleri içine bulamaç yaptığınız Türk İslam tezinin tutmayacağını hala göremiyorsunuz. Enver Paşa megaloman ruhun Osmanlıyı ve o devleti yok ettiğini bilemeyecek kadar zırcahil kalmak, ancak faşizan ve ırkçı şöven, insanların savunacağı bir şeydir. Bu aptal ruh hali Türk halkına zarardan başka bir şey vermez. Bu coğrafyada herkesle düşman olarak sonsuza kadar yaşayamaz.

Ne geçmiş Osmanlıdan eser var, nede eski ümmet, şerri hükümlerin Türk versiyonu. Hele şu aptalca fikirleriyle kendine kemalist diyen, fakat Mustafa Kemalin o dönem aldığı kararları, yöntemleri bilmeyen burnundan kıl aldırmayan salaklara şunu çok iyi hatırlatmak gerek. Dünün Mustafa Kemalide, o günün Kürt kafasıda yok artık. Eğer 1920 ruhu başarıya ulaşmışsa, Kürt aydınının birlikte yeni cumhuriyeti kurmak ve kollamak kararı sayesinde olmuştur. Açın Sivas ve Erzurum kongre belgelerine, kayıtlarına bakın. Kürt tali cemiyeti, Kürt halkı olmasaydı, birlikte hareket etme kararı almasaydı nah cumhuriyet kurardınız.

Yeni Osmanlılık hayalleri kuran hıyarların, evetle Türkiye de ve Orta doğuda o çokça bahsedilen ‘dirilişin’, bizler için ise hortlamanın başarıya ulaşacaklarını sanıyorlarsa çok kötü yanılıyorlar. Ayakları Türkiye Kürdistanında, gönül kalpleri Kürdistanda atan Kürtlere düşmanlığa devam ettiğiniz sürece kendi kaderinizi de belirlemiş oluyorsunuz. Eğer Kürdistanda hayır oyları yüksek çıkmazsa bir sebebi de sizsiniz.

Devrimcilerin, sosyalistlerin, Kürt halkının, Türk halkının diğer renklerin duyarlı kardeş ruhunun dişinden tırnağından, alın terinden artırarak, bugüne kadar getirdiği en büyük değeri, partisi HDP bu ülkede güçlenerek çıkmazsa, en çok başta Türkiye halkaları olmak üzere tüm halkaların kardeşliğini ortadan kaldırır ve yok eder.

Artık Kürtlerin önemli bir ağırlığı referandumla ilgilenmiyor bile. Korkarım sonuçlara her ihtimalinde kendilerine bir şey kazandırmayacağı duygusu içinde. Açıkça söyleyeyim, Rojavadaki gelişmelere, Ankaradaki olan biten den daha çok ilgililer. Yani kısacası bu azılı Kürt düşmanlıklarınız, zaten Kürtlerin gönül bağını koparmış durumda. Bizlerin umudu, bu uçurumu dahada derinleştirmeden, ortak değerlerde güzel bir ülke ve barış içinde Orta doğuyu birlikte kardeşçe kurmak ve yaşam duygularını yükseltmek. Bunun için  hala geç kalınmış değil !

hayrın çıkması, bu umudu daha çok güçlendirecek ve birlikte yaşama umudunu perçinleyecektir. Aksi bir durumda zaten Kürtler nerede duracaklarını ve kalplerinin nereden atacağını çok iyi biliyor. Umarım farkına varırsınız. #Hayır lı bir gelecek için #NA diyoruz. Herkese kolay gele !! Erkan Polat

NOT: HDP eş başkanı Demirtaşın şahsiyetinde,tüm açlık grevine katılan vekillerimize ve yoldaşlarımıza açlık grevi direnişine sevgi dolu zılgıtlarımızla yanlarında olduğumuzu bildirir, devrimci direnişçi yüreklerine bizden selam olsun diyoruz !!

IMG_2855.JPG

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: