Kerkük’te Dalgalanan Kürdistan Bayrağında Kimin Kanı, Canı Ve Emeği Var..!

Read Time:1 Minute, 50 Second

IMG_2522Ben Özgürlük Hareketi’nin lafından çok işini, icraatını ve doğru devrimci pratiğini seviyorum. ÖH laf değil iş, icraat sergiliyor. Kürdistan bayrağını dün semalarında göndere çeken Kerkük’ün. Daiş’in dolayısıyla aynı zamanda Irak’ın elinden kurtarılıp özgürleştirilmesinde ÖH’nin can feda güçlerinin rolünü bilen bilir. Kerkük’ü son 3 yılda Daiş’in elinden defalarca alıp. Daiş’in saldırıları sonucu Kerkük’ü kaybeden Kürdistan yönetimine tekrar tekrar teslim eden kahramanlar. Hiç bir zaman popülizm yapmadı. Savaşın hep en ön saflarında yer aldı.

Güney yönetimi ve generalleri kaç kez Kerkük’ün savunulması, elde tutulması için. Hayati derecede stratejik hakimiyet arzeden köprü ve noktayı kaybedip. Kerkük’ten umut kesti ve çaresizliklerini paylaşmak için. Kerkükte kahraman peşmergeyle omuz omuza savaşan kahraman gerillalarımızın karargahlarına gitti. Kerkük kaybedildi dedi. İşte o kayıp anında.

Devreye giren kahraman öncüler Daiş’i ağır kayıplar verdirerek püskürtüp kendi cephelerine ve geri plana asil ve soyluca çekildi. Kahraman peşmergeye canlarını vererek alan açtı. Kerkük halkını büyük felaketlerden kurtardılar. Kerkük halkı Kürd’ü, Türkmeni, Arabı, gerillaların varlığının teminatıyla Kerkük’ü terketmedi. Kandile tüm partiler ortak teşekkür ziyaretleri düzenledi. Peşmerge komutanları, yöneticiler ve generaller bu gerçeği çok iyi biliyor. Bu gün Kerkük özgür Kürdistan’ın bir parçası ise bunun arka planında bu asil, soylu Kürdistan evlatlarının, bu isimsiz kahramanların kanının, canının bu onur verici duruşlarının payı çok büyüktür.

Dün Kerkük’ü özgürleştirmek için kanını döken kahramanlarımız. Bu gün Rojava’da en büyük Kürdistan düşmanı ve kontrolsüz güç olan Türkiye’yi de MGK bildirisi agzından Rojava saldırısının son bulduğunu açıklamak zorunda bırakmıştır. ÖH’nin yeminli düşmanları hala bu gerçeğe gözünü kapatmış. ÖH’nin kızıl bayrak sallarken aslında kızıl bayrağa karşı olma stratejimini uyguladığını göremiyor.

Yada hırslarından kör olan gözleri nedeniyle görmek istemiyorlar. Tabi bekara boşanmak kolay. Diplomasi ve siyaset kah çayıra vurup yılanı ürküterek kaçırma. Kah yılanı deliğinden ürkütmeden çıkarma. Kah koyunu perçeminden tutup sessizce götürme yani şans stratejimini uygulama. Yani karşına çıkacak bir fırsata her an pratik, psikolojik olarak hazır olma stratejimini bilme ve uygulama sanatıdır.

İşkembeyi kübradan sallama. Küfür hakaret etme acizlerin işidir. Acizler işlerini yapa dursun. Akiller, sorumlu mevki ve makamlarda oturanlar. Kılı kırk yarsın, bin düşünüp bir uygulasın. ÖH’nin Kürdistan bayrağına saygısı Kürdistan bayrağını özgür dalgalandırma imkanını yaratması gerçeğiyle ortadadır. Tüm açıklamaları bayrağa saygılarını içermektedir. Kendi özgün duruşları elbette eleştirilebilir. Ama Kürdistan bayrağına saygısızlık olarak asla ve asla değerlendirilmez.

Ali Candan-Teletex News24 

 

 

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: