Adil Öksüzü,AKP millet vekili yurt dışına kaçırmış !

Read Time:1 Minute, 21 Second

Aydınlık gazetesinin ‘(Darbe girişiminin kilit ismi) Adil Öksüz’ü AK Partili milletvekili kaçırdı’ haberine erişim yasağı getirildi.

 

Darbe girişiminin ardından gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra bir daha haber alınamayan Adil Öksüz’le ilgili olarak geçtiğimiz haftasonu çarpıcı bir iddia ortaya atılmıştı. Aydınlık gazetesinde yer alan habere göre, Adil Öksüz’ün kaçışında AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve Samsun İlk Adım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un rol aldığı iddia edildi.

 

Aydınlık’ın ‘kaynaklarına’ dayandırdığı habere göre, Adil Öksüz, Samsun’un Yeşilyurt Limanı’ndan yurtdışına kaçtı. Kaynaklar, Öksüz’ün Samsun’a Köktaş’a ait bir araç ile geldiği yine aynı araçla Tok’un evine gittiğini iddia etti.

Aydınlık’a bilgi veren istihbarat ve emniyet kaynaklar, bu evde belli bir süre kalan Öksüz’ün Samsun’daki Yeşilyurt Limanı üzerinden kaçtığını bildirdi. Samsun’dan Batum’a geçen Öksüz, oradan da Kırgızistan’a geçti. Halen Kırgızistan’da saklandığı ifade edilen Öksüz’ün Kanada’ya geçmeye çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

Aydınlık gazetesinin Adil Öksüz haberi, hükümet cephesi sessiz kalırken Samsun 1. Sulh Ceza Mahkemesi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un vekilinin başvurusu üzerine haberi yayınlayan internet sitelerinin haberlerine erişim yasağı getirildi.

 

Aydınlık gazetesi, 15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden Adil Öksüz’ün AK Parti Samsun milletvekili Fuat Köktaş’ın yardımı sayesinde yurt dışına kaçtığını iddia etti. Gazete, buna dair Mobese görüntülerinin olduğunu da savundu.

 

 

Mevsim Gök imzalı haberde, Adil Öksüz’ün Samsun Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un evinde saklandığı da iddia edildi.

‘BANA GELDİĞİNDE ADİL ÖKSÜZ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM’

Haberde, “Belediye başkanı iddiaları kabul etmedi. Savcı, Belediye Başkanı’nın önüne, Adil Öksüz’ün AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş’ın aracıyla Tok’un evine geldiğini gösteren Mobese kayıtlarını koydu. Bunun üzerine Tok, ifadesinde ‘Bana gönderildiğinde bu kişinin Adil Öksüz olduğunu bilmiyordum’ dedi. Bu gelişmeden sonra olayın üzeri kapatıldı” ifadesi kullanıldı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d