YPG ve YPJ’li savaşçıların hikayesi Hollywood film sahnelerine taşınıyor

Read Time:48 Second


Rojava ve Suriye’de IŞİD’le mücadele için Halk Savunma Birlikleri’ne (YPG ve YPJ’ye) katılan ABD’li Anarşistlerin hikayesi filme çevriliyor.

IMG_2792.PNG

Rojava ve Suriye’de IŞİD’le savaşmak için YPG ve YPJ saflarına katılan ABD’li Anarşistlerin hikayesine Hollywood el atıyor. Daniel Espinosa’nın çekeceği filmde başrolde ABD’li oyuncu Jake Gyllenhaal oynayacak.

Hollywood Reporter’da yer alan habere göre Espinosa’nın Rolling Stone’da Seth Harp’ın ‘Anarşistler ve IŞİD’ adlı yazısına dayanarak hazırlayacağı filmin senaryosu, gerçek hikayeden uyarlanacak.

Filmde Amerikalı aktivistlerin Suriye’de IŞİD’i yenmek için Kürt savaşçıların yanına dahil olarak ‘anarşist bir kolektif’ kurması anlatılacak.

Yapımcı Riva Marker proje hakkında şunları söyledi:

“Özellikle dünyayla daha az ilişki kurduğumuz günümüzde kimlik arayışıyla ilgili konular ilgimizi çekmeye başladı. Seth’in hikayesi, en acımasız koşullarda tanıdık olan her şeyi bırakmakla ilgili.”

Filmin hazırlıklarına ne zaman başlanacağına ilişkin ise henüz bilgi verilmedi.

Film ayrıca, Espinosa ve Gyllenhaal’in bir araya geldiği ilk proje değil. Gyllenhaal Espinosa’nın 2017 yapımı ‘Life’ adlı bilimkurgu filminde de başroldeydi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: