BİRİLERİ HEP VAR BENDE HEP İSYANDAYIM.

Read Time:1 Minute, 21 Second

img_1498Birilerinin ne mutlu diyene diye başlayan cümleleriyle başladı benim yokluğum.

Birilerinin her birinin bir dünyaya bedel olmasıyla yok sayıldım. Kimliğim,adım,inancım suç olarak yazıldı kütüğüme.
Birilerinin varlığımı kendilerine armağan ettirmesiyle başladı tanık olduğum ve yaşadığım vahşetler.

Birilerinin doğup büyüdüğüm coğrafya da taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmamasıyla yitirdim tüm aşklarımı,kardeşlikleri mi, inançları mı..

Ve birilerinin hala aynı inkar, yok sayma özlemleri taşıdığını gördükçe ve vahşetleri yaşadıkça benim de yüreğim isyanımı taşıyor, öfke mi çoğaltıyor hep. Engel olamıyorum.

Ben varım dediğim de hain, adım bu dediğim de bölücü, kimliğim şu dediğimde milliyetçi diyenlere öfke dışında nasıl baka bilirim bilemiyorum. Ancak bir şeyi çok iyi yaptığıma eminim. Dilimi yasaklayanların dilini onlardan daha iyi öğrendim, onlar kadar iyi konuştum. Onlar ise benim dilimi hiç bilemediler. Çünkü yoktu onlar için.

Bunun tadını çıkardım, Kendi dilimde onlara çok şey söyledim keyifle. Yok saydıkları için anlamadılar. bir kısmı güldü bir kısmı mal mal baktı bir kısmı da şiddetli öfke nöbetlerine tutuldu. İyi ve dost insanlar ise dilimle en azından bana selam verdi. Gözleriyle gülerek baktılar yüzüme.

Bu yüzden dilime saygı gösterenlere tüm içtenliğimle sarıldım. Yüreğimin derinliklerinden gelen sevgimle onları baş tacı ettim. Onları yüreğime koydum. varlıkları umudum oldu, mutluluğum oldu.

Yasakçılar ise kim olursa olsun yanım da bir böcek kadar bile değerleri olmadı.hani tüm ömrü pislik yuvarlamakla geçen bir böcek var ya,işte onun gibi. Ve bunlar tüm isyanıma, öfkeme karşın küçük birer ayrıntıdan başka bir şey değil artık. Bu ayrıntıların içinde boğulmanın pek de anlamı olmadığına karar verdim. Tek değil tüm dillerden HAYIRLI bir pazar ve hayırlı yarınlar dilerken yüreğimde ki tüm insanlara tüm dillerden MERHABALAR diyorum..

 

Kadir DağhanTeletex News24 

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d