TÜRKİYE’YE İŞARETLER…

Read Time:1 Minute, 42 Second


TC, Erdoğan liderliğinde hızla baş aşağı inmekte, iktidar blokunun katmanları bunun farkında mı bilmiyorum…

IMG_1692

Tüm dış politikasını “KÜRT ANNESİNİ GÖRMESİN!” üzerine bina eden TC’nin kaprisleri herkese gına getirmiş durumda. Büyük bir ülke, zenginlikleri çok; potansiyelleri geniş; herkesin yatırımı var bu nedenle Türkiye’yi kaybetmek gözden çıkarmak istemiyorlar… ama… artık anlaşıldıkı Erdoğan liderliığiyle yürümüyor.

Tek mesele Erdoğan yönetiminin geniş bir kitle tabanına sahip olması ve ona alternatif olabilecek muhalefetin maalesef bulunmaması.

Başka bir devletin gelip Türkiye’yi Türkiye adrına yönetecek durumu yok, çok pahalı bir iş, astarı yüzünden pahalı. Dışarıdan müdahale edilemeyeceği gibi içeriden bir üst-yapı müdahalesi (darbe, müdahale vb de eskisi gibi kolay değil… Bu yüzden de işler kitililenmiş durumda.

Erdoğan da bu avantajlarına güvenerek kendisini her koşulda dayatabileceğini sanıyor, birlikte hareket ettiği ekip de onu pohpohlamakla meşgul.

Sayfa arkadaşlarımdan özür dilerim ama bizim memlekette çok kullanılan bir argo benzetmenin tam yeridir. Kullanmadan yapamayacağım;

“VER GOLTUĞUNA… SIÇ GORUNA!…” derler.

(Herhalde anlaşıldı; kişiyi ne kadar çok şişirirseniz faleketini de o kadar hızlandırırsınız, anlamında…)

TC dış politikası tam anlamıyla “karaya oturdu” diyebiliriz. Eğer gemiyi batırmıyorlarsa kaptanı çok sevdikleri için değil, içinde mal ve alacakları olduğu içindir.

Sultan Abdülhamit’ten beri 150 yıldır aralarından su sızmayan Almanya-Türkiye dostluğu sadece toplumda, basında değil siyasi kurumlar nezdinde de İLK KEZ DÜŞMANLIĞA dönüşmek üzere..

Almanya’nın zoruyla TC’ye tahammül eden diğerleri de AB kapılarını TC’ye kapatmakta pek hevesli gözüküyorlar..

Obama sonrası ABD başkanı Trump’tan boş hayaller bekleyen TC durmadan refüze ediliyor. Darbeci Sisi ile bile görüşecek olanTrump halen Erdoğan’a randevu vermedi. Rakka operasyonunda TC’nin tüm dayatmalarına rağmen PYD’den vazgeçmeyeceğini açıkça belli etti. Rojava bölgesine üsler kurarak “senin üslerine de ihtiyacım yok!” mesajı verdi.

Bütün bu işlerdenr en karlı çıkan RUSYA ise Erdoğan’ı oradan oraya sürüklüyor ama ona istediği şeyleri vermiyor. Üstelik Rusya da PYD’ye sahip çıkarak TC’nin “hassasiyetlyerine” pek de metelik vermediğini belli etti.

Bugün bir haber okudum, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nce düzenlenen Newroz resepsiyonuna katılan ABD büyükelçisi törene Kürt ulusal kıyafeti ŞAL Û ŞAPIK giyerek katılmış. Bu jest herhalde oldukça anlamlı bir işaret olmalı…

Buna “ÇOK ALAMETLER BELİRDİ” denir ama tabi ANLAYANA…

 

Recep MaraşlıTeletex News

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d