ABD’den DSG’ye Apache helikopterleri sözü: yakında DSG’ye gönderecek

Read Time:52 Second


YPG öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) yetkililerinden Nasır Hec Mensur, ABD’nin Rakka Operasyonu’nda görevlendirilmek üzere Apache helikopterleri göndereceğini söyledi. Apache helikopterleri yakında DSG  envanterinde olacak.

IMG_2702

Teletex News24 – YPG’nin öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) yetkililerinden Nasır Hec Mensur, ABD’nin Rakka Operasyonu’nda görevlendirilmek üzere Apache helikopterleri göndereceğini söyledi.

Sputnik’e DSG komutanlarından Nasır Hec Mensur, ABD’nin, devam eden Rakka Operasyonu kapsamında, DSG güçlerine askeri destek olması amacıyla Apache helikopterler göndereceğini söyledi.

Mensur, ABD’nin Rakka Operasyonu çerçevesinde askeri yardımlarını devam ettirdiğini belirterek, “ABD bizlere silah ve cephane yardımında bulunuyor. Rakka Operasyonu için sürekli silah, ağır silah ve zırhlı araçlar gönderiliyor” dedi.

ABD’nin Rakka Operasyonu’na yönelik hazırlıklarının devam ettiğini belirten Mensur, “Biz Apache savaş helikopterlerinin de gönderileceğini umut ediyoruz. Helikopterler de gelecek. Savaş uçaklarının yanı sıra Apache helikopterlerin de gelmesi önemli. Kısa süre içerisinde geleceğini bekliyoruz. Apache helikopterleri Rakka Operasyonu’nda kullanılacak” dedi.

ABD askerlerinin kendilerini eğittiğini de ekleyen Mansur, ABD askerlerinin IŞİD’e karşı ağır silahları kullandıklarını ve savaşı koordine ettiklerini belirtti.

Mansur, kısa süre içerisinde ABD’nin bölgeye yeni bir gücü daha göndereceğini söyledi. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: