İDLİB’DE YENİ BİR IŞİD YAPILANMASI KURULUYOR

Read Time:1 Minute, 15 Second

ABD’li Gazeteci Theo Padnos, Russia Today’e yaptığı açıklamada Suriye’nin İdlib kentinde ikinci bir IŞİD’in kurulduğunu belirtti.

image

TELETEX NEWS24- ABD’li Gazeteci Theo Padnos, Suriye’nin İdlib kentinde ikinci bir IŞİD’in kurulduğunu, Suriye ordusunun Halep, Humus, Dera ve Şam kırsalında yenilgiye uğrattığı milislerin yeni örgütün içinde yer aldığını söyledi.

Fetih el Şam (eski adı el Nusra Cephesi) tarafından 2012-2014 yılları arasında Suriye’de esir tutulan ABD’li gazeteci Theo Padnos, Russia Today (RT) televizyonuna konuştu.

Padnos, Suriye’nin farklı bölgelerindeki militanların ülkenin kuzeybatısında toplandığını ve ikinci bir IŞİD kurduklarını belirtti.IMG_2601

BATIDA GÖRMEZDEN GELİNİYOR’

Batılı ülkelerin sahada olan bitene göz yumduğunu savunan Padnos, “Batı basınının Suriye krizini aktarımı, yetersiz ve ön yargılı. Halep’ten servis edilen haberlerin çoğu yalan ya da bir kanıta dayanmıyor. Bölgede ikinci bir IŞİD’in doğuşu da görmezden geliniyor” ifadelerini kullandı.

Padnos, “Ülkenin kuzeybatısında çok tehlikeli ve endişe verici bir gelişme yaşanıyor. İkinci bir IŞİD kuruluyor. Paris veya Londra’da Kalaşnikoflarla görüldüklerinde bu yeni devlet hakkında bilgi sahibi olacağız” dedi.

Yeni terör örgütünde, Suriye ordusunun Halep, Humus, Dera ve Şam kırsalında yenilgiye uğrattığı milislerin yer aldığını ve örgütün tonlarca silaha sahip olduğunu kaydeden ABD’li gazeteci, ‘dış dünya’nın militanlara füze göndermeye son vermediği sürece, bu grubun varlığını sürdürebileceği uyarısı yaptı.

‘İNGİLİZLER VE FRANSIZLAR KATILIYOR’

Öte yandan herhangi bir Avrupa ülkesinden söz konusu yeni IŞİD’e gitmenin otobüsle yalnızca birkaç gün sürdüğüne de dikkat çeken ABD’li gazeteci, bölge sakinleriyle yaptığı görüşmelerde kendisine ‘Örgüte her gün yeni İngiliz ve Fransızların katıldığının’ söylendiğini de aktardı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d