AB Semalarında Dolaşan Türk Hükümet Hayaleti, Türkiyenin Çarmıha Gerilmesi Ve Yükselen Değer Kürtler…

Read Time:3 Minute, 56 Second

IMG_2522Avrupa semaları da Avrupa toprakları da Türkiye Cumhurbaşkanı’na, Başbakanı’na ve bakanlarına kapatıldı. Almanya, Hollanda, İsviçre bu durumu peşpeşe ve resmen açıkladı. Karl Marks ve Öcalan gibi muhalif lider ve kuramcılardan sonra Avrupa Birliği ülkeleri, ilk defa Avrupa Birliği üye adayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı, Hükümet başkanı ve bakanlarına yasaklandı. Bu yasak, Türkiye’nin ve Kürtler’e bir asır boyunca sistematik bir biçimde uygulanan, hiç değişmeyen ama arada rötüşlenen, makyajlanan ve aldatmaca amaçlı revize edilen; başarısız olunca eski, kaba, çıplak, zor haline ricat ederek anında dönüşen, vahşileşen, barbarlaşan ve insanlığa karşı suç teşkil eden, beş kardeş; yani red-inkar-asimilasyon-tebdil-tenkil politikasının Türkiye’yi nasıl bir çarmıha gerip çivilediğini, nasıl bir kapana kıstırdığı ve ezilen Kürt halkını ve özgürlük mücadelesini nereden nereye getirdiğini de ironik bir biçimde sergilemiş bulunuyor.

Daha 18 yıl önce Kürtler, Avrupa’da liderlerine ayak basabileceği bir karış yer bulamazken Kürt halk önderinin içinde bulunduğu uçak, Avrupa semalarında dolaşan hayalet olarak adlandırılmıştı. Öcalan, “istenmeyen adam” ilan edilirken bugün Kürtler, AB ve ABD’nin İŞİD’e karşı savaşında, en güvenilir dost ve müttefiki haline gelmiş durumda. Suriye’de ve Irak’ta yarı devletleşen federal sistemleriyle uluslararası koalisyonun vazgeçilmez ortağı, dünyanın yükselen değeri, Kürt düşmanlığı nedeniyle topyekün Türkiye Cumhuriyeti, Beş Tepe’den tutalım, silme bir biçimde; komple hükümet üyelerinin hepsi birden, Avrupa’da bir hayalet, “persona non grat” yani “istenmeyen adam” olarak ilan edilmiş duruma geldiler. Mevcut sokak serseri ağzı ve tarzı ile yürütülen dış politika ile bugünleri mumla arayacaklarını öngörmek için kahin olmaya gerek yok!

Çavuşoğlu: ”TC Dışişleri Bakanıyım. Hollanda beni almazsa çok ağır yaptırımlar uygulayacağız. Ne yani, Türkiye Cumhuriyeti”nin Dışişleri Bakanı terörist mi? Hangi güvenlikten bahsediyorsunuz? Ya da bizimle bir araya gelecek, oradaki vatandaşlarımız, Türkler terörist mi? Gerçi iki sene önce bunların aynı zihniyetteki Başbakan Yardımcısı, oradaki Türk vatandaşlarını aşağılayarak: ‘Bunlar DEAŞ’a destek veriyor’ dedi. Bu referandum ve yeni sistem, yeni yönetim sistemi, anayasadaki değişiklik, sizi neden bu kadar rahatsız etti de bunu engellemeye çalışıyorsunuz? Çünkü bunlar biliyor ki Türkiye, bu yeni referandumla beraber, artık daha güçlenecek, daha bağımsız bir ülke olacak, ekonomisi çok daha güçlenecek ve onların tabiriyle ‘tutulamayacak bir ülke’ olacak. Hollanda’nın faşist uygulamasına karşı taraflı-tarafsız, Türkiye’de herkesin; sivil toplum örgütlerinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer siyasetçilerin ciddi desteğini gördük. Bu esasen Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı olarak, yani Mevlüt Çavuşoğlu’na yapılmış bir hareket değildir. Bana karşı bir tutum değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Dışişleri Bakanı’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik bir harekettir! Adam olsunlar!” dedi. Hollanda ise ” Çavuşoğlu bu açıklamasıyla bizi tehdit ettiği için onu ülkemize sokmayacağız” dedi.

Aile ve Sosyal politikalar Bakanı dün akşam, karayoluyla Hollanda’ya gitti. Yayınlanan görüntülerde, tarihte ilk defa bir bakan sınırdan içeri sokulmadı. Yapılan muamele görüntülerde çok açık, çok net ve çok sert. Bence Türkiye, Çavuşoğlu’nun ağzından verdiği sözü tutmalı. Hükümet en sert, en ağır yaptırımları uygulamalı.

Hollanda kim, Avrupa kim? Kimsiniz siz ya, kim!? Ne Hollanda’sı birde bunların ineğini ithal ediyoruz. Derhal bakanına emir ver, Reis! Hollanda’dan bundan sonra inek minek almak yok. Avrupa medeniyeti tek dişi kalmış canavar. Avrupa haddini bil, siz kim oluyorsunuz!? Ecdad, size Türk’ün gücünü gösterdi! Anlamadıysanız sıra Reis’te. Tüm Avrupa’yı Reis’e fethettirmeyin! Bir kıskançlık yüzünden, koskoca kıtayı elinizden aldırtmayın! Türkiye’yi kıskanmayın! Oturun oturduğunuz yerde! Bu şımarık, zengin züppelerin Hristiyan klübünü, Türkiye cezalandırır! Bunu o zengin, kıskanç hovardaların yanına bırakmaz! Haydi Türkiyem, illeri demokrasi trenine binmeye!
Avrupa kim ya, siz kim oluyorsunuz!? Yaşlı başlı halinize bakmadan, Türkiye’ye kafa tutuyorsunuz. Avrupa tek olsa neyse. BM konferansında Erdoğan: “Dünya beşten büyüktür” dedi diye, BM kıskanıyor ve intikam alıyor(muş.) Neymiş, Türkiye Güneydoğu’da Kürt şehirlerini yerle bir etmiş, korkunç katliamlar yapmış, BM’nin girmesine izin vermiyormuş. Size ne, yerle bir ettiyse Reis etti! Katliam yaptıysa Reis yaptı. İzin mizin yok, hadi ananı da al git! BM misin nesin!

Dert başka kardeşim, dert başka! Size ne Reis’in Kürt kökenli kardeşinden!? İster sever, ister evini başına geçirip döver. Bodrumlarda diri diri yakar. Sokak ortasında keskin nişancıya vurdurup cenazesini haftalarca sokakta bırakır. Eve 120 gün hapseder. Bebek ve çocuklarını öldürür. Cesetlerini morga dahi kaldırmaya izin, fırsat vermez. Buzdolabına saklattırır. Kime ne! Bakın siz böyle haddinizi aşınca Kılıçdaroğlu’da gizli AKP ve hükümet hayranlığını tıpkı ağabeyi Celal Kılıçdaroğlu gibi ilanı aşk ederek açıklamış oldu. Artık iktidar, muhalefet birleşti. Yakında Türkiye, Avrupa’yı donunda sallar. Korkun, “Anne, Türkler geliyor!” deyin.

Sırada siz varsınız! Alman Heidi’leri ve tüm Avrupa güzelleri, Türkiye sahillerinde ve otellerinde az eğlenmediniz. O Türk’ün sevgisiydi. Artık Türk erkeklerini zor görürsünüz. Yok öyle yağma! Hem Türkiye’ye yamuk yapacak, hem de çok afedersiniz, sahilde, otelde bakınca karı mıdır, kız mıdır(?) belli olmayan, yine her tarafı açık saçık ve sereserpe uzanan hatunlar, odalarda kızlı erkekli falan kalmalar, Alman panzerleri, Hollanda ineklerini tatile Türkiye’ye göndermeler… Yok öyle, bitti o iş! Hadi naş naş! Türkiye’nin tepkisi çok sert olacak, çooook sert(!)

Ali Candan-Teletex News24 


About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: