AKP devleti,bile bile lades olmayı niçin göze alıyor !

Read Time:2 Minute, 12 Second


ÖSO ve TÜRK topcusu,Menbic deki suriye güçlerini top atışıyla vurdu haberleri gelmeye başladı !

e.p

Erdoğan ve AKP devleti lades olacağını bile bile Membice niye saldırıyor. çok basit ! mazlumu ve mağduru oynaması için düşmana ihtiyacı var. Türkiye’de yarattığı (düşman) algısı onun tek adam rejimini şekillendirmesine yetmiyor.Daha çok kan daha çok kargaşaya ihtiyacı var.

Hazirandan kasıma yol alan seçim süreçi hafızalarımızda tap taze ! AKP tökezlemiş, Erdoğan ve gücü halkın içinde sorgulanır olmuştu. Ne oldu ! çözüm süreci rafa kaldırıldı, kürt kentlerinde taş üstünde taş bırakmadı yüzlerce genç, tank ve top atışlarıyla yok edildi. Zamanı ve koşulları iyi analize edememiş ,seçim sonuçlarını çok iyi görememiş, değerlendire memiş PKK, HDP ile başlayan kitlesel demokratik kazanımları ve sonuçları Savaşan devlet konseptin tuzağına düşürmüş toptan çılgınlığın bir parçası olmuştur.

Hala arka planları karanlıkta kalmış askeri darbe girişimi,onların bu son mağdur siyasetine büyük bir güç ve toparlanmayı sağlamıştı. Fakat ülkede hiç bir şey eskisi gibi yürümediği kesin. Algılar çok çabuk tükeniyor soru soranlar çoğalıyor. yani fırtına sonrası fırtınanın geldiği yeri değil, artık fırtınayı atlatamayan kalan yıkımı ve koşulları kitleler daha çok irdelemeye,sorgulamaya başladı. darbe mağduriyeti daha birinci yılına girmeden Erdoğan ve AKP devletini devşirme gücü yaratamadı.

Saçma sapan bir anayasa kılıfıyla referanduma ülkeyi sokan evet cephesi büyük bir fire vererek hedeflediği yolda, büyük bir ihtimalle, güçlü bir #HAYIR bloğuyla karşı karşıyadır. Erdoğan, halkı yeni anayasasına ikna edemiyor. Aslında 12 eylül kırması anayasanın yerine tek adam ana yasa konsepti tek adam diktatörlüğünü tüm çıplaklığıyla kendini gösteriyor.
Artık kralın çıplak olduğunu herkes görüyor.

Bunu durdurması mümkün değil. Ne yapacak sizce! Yeni ve yepyeni bir kaosa ve krize ihtiyaca hemde çok ihtiyacı var. Başından yenilginin kendisi belli bir savaşı göze alacak kadar çılgınlaşmış bir AKP ve ırkçı yandaşı kalmış elinde. Kendi tabanında dahi bitmenin eşiğinde Bahçeli ve ekibi için bulunmaz bir fırsat aptallığında Suriye ve diğer silahlı güçlerle savaşı göze alacak kadar gözleri karmış haldeler.

Köhne atıl, milliyetçi duygularla halkı arkasına alacaklarını sanıyorlar. Kıbrıs harekatı gibi bir karikatürünü, çok acele ve acemice senaryolarla umutla referanduma hazırlıyorlar. Erdoğan ve diktatörlüğü şunun farkında değil. karşılarında düşman ne bir rum ve yunan halkı. klişe düşmanlar yok. ayrıca halkımız şunu çok iyi biliyor ki, suriyeden kaynaklanan sıkıntıların tek neden AKP devletinin megaloman ruh halidir. Suriyeyi başımıza bela eden bu anlayış ve devlet kastı artık Türkiyenin değerlerini bütünleştiremiyor.

Halklarımız bunun bedelini çok acı şekilde ödüyor. Yok artık o sıcak sular bir devrin kapanmasının sinyallerini çok kuvvetli veriyor. O cehennem kazanında bir dönemin tüm hırsları ve vahşeti sonunda, sonunu bekliyor. Herkes her şeye rağmen onların hak ettiği günü dört gözle bekliyor. Acıyı bal eylemiş halkımız sizden kurtulacak. Ne yaparsanız yapın hak etiğiniz sona yaklaşıyorsunuz beyler !! döktüğünüz kanda boğulacaksınız !

Erkan Polat-Teletex News24 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d