ABD’den YPG’ye destek mesajı

Read Time:42 Second

Amerika Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Mark Toner, Suriye’de YPG’yi uzun zamandır hep desteklediklerini ve Türkiye’nin “YPG ile PKK arasında bağlantı olduğu” yolundaki görüşüne katılmadıklarını söyledi.

IMG_2541

TELETEX NEWS24-Toner, günlük basın toplantısında bir soru üzerine yaptığı açıklamada, “Suriye’nin kuzeyinde faaliyet gösteren Suriye Demokratik Güçleri bağlamında YPG’yi uzun zamandır hep destekledik. IŞİD’i savaş bölgelerinden atmada ve nihayetinde yok etmede çok etkili oldular,” diye konuştu.

 

YPG’nin, operasyonun başladığı 4 Kasım’dan bu yana Rakka etrafında 100’ü aşkın köyü ve yaklaşık 6 bin kilometrelik alanı IŞİD’den kurtardığını belirten Toner, “Türkiye’nin YPG’ye dair kaygılarının elbette bilincindeyiz. Türkiye’nin YPG ile PKK arasında bağlantı olduğu görüşüne saygı duysak da katılmıyoruz,” dedi.

 

Bir başka soruyu yanıtlarken de Toner, Irak’ın Sincar kasabasında PKK varlığına dair pozisyonlarının değişmediğini kaydederek, “Orada olmamaları gerektiğine inanıyoruz,” ifadesini kullandı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: