ABD ve RUS askerleri YPG armasında buluştular

Read Time:1 Minute, 8 Second

Suriye’de, daha önce bazı Amerika askerlerinin kollarına YPG arması takmasından son7ra bu kez Menbic’de bulunan bir Rus askerinin, PKK ‘nın Suriye kolu YPG’nin kontrol ettiği Demokratik Suriye Güçleri (DSG) armasını taktığı bir fotoğraf yayınlandı.

20170310_095833.png

 

ABD askerlerinin (solda) YPG arması takmasının ardından Rus askerleri (sağda) YPG tarafından kontrol edilen SDG’nin armasını taktı.

DHA’nın haberine göre Suriye’de yayımlanan Al Masdar gazetesinde yer alan habere göre, Suriye ordusu Menbic’deki köyleri Menbic Askeri Konseyi’nden devralmaya başladı. Suriye’de yayınlanan Al Masdar gazetesinde yer alan haber ve fotoğraflara göre, Rusya ile YPG’nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) bağlı Menbic Askeri Konseyi arasındaki anlaşmanın ardından, Suriye Ordusu Menbic’deki köylerin yönetimi ve savunmasını devralmaya başladı. 

Türkiye’nin, YPG’nin Menbic’den çekilmesini istemesi ve TSK destekli Özgür Suriye Ordusunun Menbic’e ilerlemesi üzerine Rusya’nın aracılığıyla DSG’nin kimi köyleri Suriye Ordusu’nun kontrolüne devretmeyi kararlaştırılmıştı. habere göre, Menbic Askeri Konseyi’ne bağlı silahlı güçler ve DSG köylerden ayrılırken, Rusya özel kuvvetleri ve Suriye Ordusu söz konusu köylerin yönetimi ve savunmasını devraldı. Devir işlemi kapsamında Menbic’in Kur Huyuk, Kurt Veyran, El-Bughaz, Ebu Hayc ve Cubb El-Hamra köyleri Suriye ordusuna teslim edildi.

Haberde, köylerin Suriye ordusuna devredilmesi sırasında Rus özel birliklerine bağlı bir askerin koluna YPG’nin ana omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçlerinin armasına taktığı görüldü. Daha önce de Suriye’de bulunan ABD özel birliklerindeki bazı askerler kollarına YPG arması takmış ve bu Türkiye ile Amerika arasında gerileme yol açmıştı.

 

 

Teletex News24

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: