Pentagon; ABD askerlerinin Mınbiç’te konuşlandığını teyid etti.

Read Time:50 Second


Pentagon, ABD askerlerinin Menbiç’te olduğunu doğruladı. ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) yapılan açıklamada, ABD askerlerinin Menbiç’in içinde ve çevresinde konuşlandığı belirtildi.

IMG_0565

Açıklamada belli bir rakam verilmeden az sayıda ABD askerinin Menbiç’te konuşlandığı belirtildi.

Pentagon, ABD askerlerinin Menbiç’te bulunmasının IŞİD’in bölgeden tamamen temizlendiğinin açık göstergesi olduğunu ve tüm güçlerin IŞİD ile mücadeleye odaklanması gerektiğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde ABD askerlerinin Mınbiç’in kuzeybatısında 10 kilometrelik bir alana konuşlandığı basına yansımış, bölgeden ABD askerlerinin görüntüleri paylaşılmıştı.

Pentagon basında çıkan haberlere rağmen ABD askerlerinin Mınbiç’te olduğunu doğrulamamış ancak bunu reddeden bir açıklama da yapmamıştı.

Daha önce de Pentagon tarafından Pentagon’un Twitter hesabından Servis edilen YPJ li kadın savaşçıların resimleri ve üzerine düştükleri  savaşa hazırlar  notu  tüm dünyada yankı bulmuştu .

Öte yandan geçen hafta  Mınbiç Askeri meclisi  Rusya ile bir anlaşma yaparak Mınbiç’in batı köylerini  Rusya’ya bıraktığını duyurmuştu.  Daha sonrada Rus yetkililerin yapmış oldukları açıklamalarıyla doğrulanmıştı. Böylelikle Türk devleti ve güdümündeki çetelerin Mınbiç’te QSD ile teması kesilmiş oldu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: