Yenilmişlerin yanında yer almak, başta yenilgiyi kabul etmektir /Ali CANDAN

Read Time:1 Minute, 34 Second

img_2366Engeller aşılmak, zorluklar yenmek içindir. Kimi zaman kurulan tuzaklar döner dolaşır kuranın başına geçer. Her şerde bir iyilik vardır. Bazen kötü şeyler. Çok iyi şeylerin gelişmesine bile vesile olur. Ebedi hasmın öz kardeşlerine karşı savaşırken Can düşmanının en önünde yer almak. Adının anlamı olan ölümün önünde yer almak değil.

En hafif deyimle utancın, günahın ve yeni bir kara lekenin tarihe izdüşümüdür. Şaşmaz bir gerçeklik olarak çürümüş, dökülen ve dünyanın başın da ivedilikle sökülüp atılması gereken büyük bir bela olarak duran. Ön saflarında vurucu güçleri olarak yer alanlar. Şunu bilmeliler ki, insanlık düşmanlarıyla birlikte kendileri de yenilecek.

Tarihin akışı, insanlığın gelişimi zik zaklar çizsede. Geriye doğru gitmez hep ileriye doğru gelişir. Tarihin bazı anlarında insanlığın gelişimi önünde engel olarak tıkaç rolü oynayan gerici güçlere karşı. İnsanlık, toplumlar. O engelleri, tıkaçları, geri çekerek köklü bir biçimde, çözer, açar ve sıçramalı bir karekter sergileyerek aşar. İşte Roj güçlerinin Şengale gidişi bu sonucu doğuracaktır. Şengal İŞİD barbarları tarafından alınır. Kana bulanır, tüm değerleri çiğnenirken değil. Kahramanlar tarafından kurtarıldıktan sonra.

Bir hasta ruhlu megaloman hasmın mutlak iktidar arzusu, kanlı oyununun. Basit bir aracı, piyonu olarak Roj güçlerinin Şengale sürülmesi büyük bir acı olduğu kadar. Süren iradeyi bitirebilecek büyüklükte bir hatadır. Yanlış zamanda yanlış ata oynamak. Büyük kaybettirir. İŞİD’e karşı insanlık adına direnip, savaşıp, kazanan irade. Onun arkasındaki güce ve o gücün bir maşası haline gelenlere karşıda. İnsanlık ve halk adına direnecek ve kuşkusuz çok büyük kazanacaktır.

Bu direnişin sonucunda kardeş kavgası gerçek anlamda tarihe karışacak. Ak kara belli olacak ve ulusal birlik sağlanacaktır. Gönül ister ki artık kardeş kavgası son bulsun. Lakin görünen o ki, değerlerini kaybedenler maceraperestlerin dümen suyundan giderek. Kendilerini ve kendilerinden çok halkı ateşe atmaktan çekinmemekteler. Yenilmişlerin safında yer alarak yenilgiyi baştan kabul etmişler.

Tükenecekler, bitecekler. Bence bu felaketten kurtulmanın tek yolu var. Kürt halkı başında bulunan ve hanedanlığa soyunan aileye topyekün yeter demeli. Ne yaparsanız yapın buna izin vermiyoruz deyin.

 

Ali CANDAN- Teletex News24 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: