ABD’li general Stephan Townsend açıkladı: Kürtler Rakka operasyonunda olacak.

Read Time:51 Second


ABD’li general Stephan Townsend Açıkladı: Kürtler Rakka operasyonunda olacak dedi. General Stephen Townsend, “Kürtlerin de Rakka operasyonunda yer alacağını düşünüyoruz” dedi.

IMG_2325.JPG

HABER MERKEZİ – ABD’nin Irak’taki en üst düzey askeri komutanı General Stephen Townsend, Türkiye’nin Rakka operasyonuna katılma durumunu Ankara ile görüştüklerini açıkladı. Telekonferansla düzenlenen basın açıklamasında konuşan Townsend, Kürt güçlerinin Rakka operasyonunda yer alacağının altını bir kez daha çizdi.

ABD Başkanı Donald Trump Suriye ve Irak’taki operasyondan etkili sonuç alabilmek için bölgeye daha fazla asker gönderme seçeneğini gündeme getirirken, General TownsendABD’nin IŞİD’le savaş için daha fazla asker gönderme ihtimalinin az olduğunu belirtti.

Townsend Bağdat’tan video konferansla basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, “Bölgeye çok sayıda koalisyon askeri getireceğimizi sanmıyorum. Bunun en başta gelen nedeni yaptığımız şeyin işe yaramasıdır” dedi.

General Townsend, “Takviye asker getirme durumu söz konusu olsa bile, hem Irak’ta, hem de Suriye’de neden buralarda bulunduğumuzu anlamalarından emin olmak için ortaklarımızla çalışmayı sürdüreceğiz.” diye ekledi.

Townsend ayrıca, “Kürtlerin de Rakka operasyonunda yer alacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Teletex News24  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: