TSK’da Fetö’cü iddiası ile 10 bin kişilik tasfiye listesi.

Read Time:1 Minute, 17 Second


TSK’da 10 bin kişilik tasfiye listesi. Orduda 6 paşa ByLock’çu çıktı. 10 bin civarında ByLock kullanıcısı da hâlen TSK personeli olarak görev yapıyor. Onların soruşturmaları ise sürüyor.

Resim odatvimg_2288

15 Temmuz’un siyasi ayağa hala ortaya çıkmamışken, hükümete yakın Türkiye gazetesi bugünkü manşetinde AKP içindeki mevcut bakan ve milletvekillerinde ByLock olmadığını yazdı. Nuri Elibol imzalı habere göre; TSK içinde 6’sı paşa düzeyinde ByLock kullanan 10 bin civarında personel olduğu tespit edildi. Bu paşalardan iki tuğgeneralin 2016 Ağustos şûrasında terfi ettirildiği ortaya çıktı.

O ŞİMDİ MİT’TE

15 Temmuz’da darbe girişimini MİT’e ihbar eden pilot binbaşının akıbetinin ne olduğu da merak edilen konular arasındaydı. Kara Havacılık Okulunda görev yapan pilot Binbaşı KHK ile TSK’dan ihraç edilmişti. Ancak daha sonra yapılan incelemelerde ihraç kararına konu olan raporun yanlış olduğu tespit edildi. Bunun üzerine önce görevine iade edildi. Ardından da Genelkurmay bu kişinin tayinini MİT’e çıkardı. Pilot binbaşı halen MİT’te görev yapıyor. Bu arada, FETÖ’cü oldukları gerekçesiyle MİT’ten ihraç edilenlerin sayısının ise 200 civarında olduğu belirtiliyor.

ADİL ÖKSÜZ İDDİASI

Türkiye gazetesinde yer alan bir diğer iddia ise darbe gecesi Akıncılar Üssü’nde darbeyi yönettiği belirtilen FETÖ’cü Adil Öksüz’le ilgili. Güvenlik birimlerine dayandırılan iddiaya göre Adil Öksüz’le irtibatı halen devam eden ve onun hücresinde görev yapan bir kurmay binbaşı tespit edildi. Bu kişinin halen Genelkurmay karargahında görev yaptığı belirlendi. Binbaşı ile ilgili soruşturmanın sürdüğü ifade ediliyor. Adil Öksüz’ün ise yurt içinde olduğu düşünülüyor. Güvenlik birimleri “Yurt dışında olsaydı, tıpkı diğerleri gibi kendini gösterirdi” değerlendirmesini yapıyor.

Teletex News24 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: