HDP ‘HAYIR’ için üç Büyük kentten yola çıkıyor.

Read Time:1 Minute, 47 Second


HDP ‘HAYIR’ için üç Büyük kentten yola çıkıyor. HDP, yarın Amed, İstanbul ve İzmir’de ‘HAYIR’ için halk buluşmaları düzenleyecek. Buluşmalarda çalışmaların yol haritası, slogan ve müziği de açıklanacak.

IMG_2321.JPG

HABER MERKEZİ – HDP’nin yarın Diyarbakır, İzmir ve İstanbul’da eş zamanlı olarak “Hayır” startını vereceği halk buluşmasında, referandum sürecinin yol haritası açıklanacak. 3 merkezli buluşmada referandum sloganı ve müziği de sunulacak.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve bileşenleri, İzmir, İstanbul ve Amed’de 2 Mart’ta (yarın) aynı anda, diktatörlüğün oylanacağı referanduma ilişkin “Hayır”ın startını verecek. 3 merkezde yapılacak halk buluşmasında bölgelerin özgün durumuna ilişkin önemli mesajlar verilecek. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven, yerine kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve HDP milletvekillerinin katılacağı halk buluşmasına, kanaat önderleri, Kürt partiler ile sivil toplum kuruluşları da davet edildi.

Buluşmalarda, yürütülecek referandum çalışmalarının yol haritası açıklanıp, 16 Nisan’a kadar bu doğrultuda çalışmalar yapılacak. Amed, İzmir ve İstanbul’da yapılacak halk buluşmasında her bölgeye özgün “Hayır”ın öneminin ortaya konulması bekleniyor. Referandum döneminde kullanılacak logo, afiş, slogan ve seçim müziği de yarınki halk buluşmasında sunulacak. “Hayır” temalı logo, slogan ve afişler her bölgenin özgünlüğüne göre hazırlandı.

HAYIR’ KAMPANYASININ MÜZİĞİ VE SLOGANLARI AÇIKLANACAK

Halk buluşmasında, hazırlanan referandum müzik parçaları çalınacak. Günlerdir müziğin belirlenmesi için hazırlıklar yapılırken, “Hayır” için onlarca sanatçı ve grup çalışma yaptı. Gelen onlarca şarkıdan biri seçildi. Yine tanınan sanatçılar referandum için çalışmalarda bulundu. Merakla beklenen referandum müziği de yarın yapılacak halk buluşmasında çalınacak.

Referandum sürecinde kullanılacak referandum sloganının Kürtçesi Amed’de ve Türkçesi İstanbul’da açıklanacak. Kürt siyasi oluşumlarının da katılacağı Amed buluşmasında, Kürt ulusal birliği vurgusunda bulunulacak.

EŞ BAŞKANLARIN MESAJLARI OKUNACAK

Halk buluşmasında HDP eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in mesajları da okunacak. Ayrıca eş genel başkanların konuşmalarından hazırlanan sinevizyon gösterimi yapılacak. Yine Amed, İzmir ve İstanbul’da yapılacak halk buluşmaları aynı anda canlı yayımlanıp, video konferans ile izlenebilecek.

ÜÇ YERDE EŞ ZAMANLI BULUŞULACAK

Halk buluşması, saat 12.00’de Amed’de merkez Kayapınar ilçesindeki Kaplan City Düğün ve Konferans Salonu’nda; İstanbul’da Levent semti Dedeman Otel’de ve İzmir’de ise MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek.

kaynak ANF 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: