TAHRİKÇİ KAFA( SIZ)LAR.

Read Time:1 Minute, 36 Second


img_2278

Mitinglerden, yürüyüşlerden, renklerden TAHRİK oluyorlar. Su içenden, yemek yiyenden, Etekten, pantolondan, başı açıktan, kapalıdan, yan bakandan, düz bakandan. Kendilerinin kim ve ne olduğunu bilmeden ama kendileri dışında her şeyden tahrik oluyorlar.

Sorulsa hepsi çağdaş, laik, ilerici, vatansever, demokrat,inançlı. Ama Kürtçeye, Kürde, Ermeni’ye tahammülleri yok. Dünya yıkılsın ama bunlar olmasın yeter ki. Hepsi antiemperyalisttirler sözüm ona. Hatta çok anti Amerikancıdırlar.da. Ama emperyalistlerin dillerini konuşmak, öğrenmek için hiçbir fedakârlıktan, masraftan kaçınmazlar. Bayraklarından, simgelerinden hiç rahatsız da tahrik de olmazlar. Diğer yandan sözde bile olsa sabah-akşam kardeşlik, birlik-beraberlik laflarını ağızlarından düşürmezler ama kardeşim dedikleri insanlarla ilgili en küçük bir olayda kilolarca nişadır sürülmüşçesine yerinden hoplarlar.

Hele adı Kürdistan olan bir bayrak mı var, ya da Kürdistan Özerk bölgesinden bir yetkili mi gelmiş. Veya sınırlarımız için de kürtler ve diğer ezilen kesimlerle ilgili birisi bir şey mi dedi. Son birkaç gündür hep birlikte görüyoruz salyaların nasıl saçıldığını. Hep saçıldığı gibi. Daha önce kardeşim dediği ama Kürtçe konuşana, kürdüm ya da Ermeniyim diyene nasıl kardeş olduklarını gördüğümüz gibi.

Anında gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. Bunların derdi öyle dedikleri gibi tek adam, çok adam, ülkenin yarınları, demokrasi filan değil. Öyle olsaydı  TECAVÜZLER’den, KATLİAM’lardan. YAĞMAdan, TALAN’dan rahatsız olurlardı. Yerle bir olan şehirlere, köylere ses çıkarırlardı. İşte yine başladılar midelerine doldurdukları yalan, iftira ve küfürleri üstlerine, başlarına kusmaya, her tarafı pisletmeye. Yeni linçler için fırsat kolluyorlar. Hatta birçok yerde uygulamaya koydular bile.

Neymiş Kürdistan bayrağı bu ülkede nasıl göndere çekilirmiş. Emperyalistelerin, şeyhlerin, tiranların bayrakları ola bilir ama.Sadece Kürt olmasın. Tek dertleri bu. Kampanyalarını bile farklı kelimelerle ama aynı özne üzerinden yürütüyorlar. Başına SÖZDE getirerek kullandıkları cümleleri yine havada uçuşturmaya başladılar. Söylenecek çok şey var, çok şey de söylendi ama artık değmez, bu tahrikçi yobazları muhatap almanın anlamı yok diye düşünüyorum. Zira artık onları çok iyi tanıyoruz. Kardeşlikleri de,çağdaşlıkları da kendileri gibi devşirme,sahte…Özü,Sözü, Yüreği bir olan tüm canlara tek değil tüm dillerden  SELAM OLSUN.

Kadir DAĞHAN-Teletex News24  

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: