TSK ve beraberindeki ÖSO çeteler ile Suriye Ordusu arasında çatışma

Read Time:1 Minute, 1 Second


TSK’ya bağlı ÖSO ile Suriye Ordusu arasında şiddetli çatışma, yardıma giden Rus uçağı düşürüldü iddiası!!!

img_1628

El Bab’ta Suriye Ordusu ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteklediği ÖSO çeteleri arasında çatışma çıktı. Tadif kasabasında meydana gelen çatışmada 22 Suriye askerinin öldürüldüğü, 4 Suriye askerinin de esir alındığı ileri sürüldü.

Suriye ordusunun bugün IŞİD’den aldığı Tadif’te, TSK öncülüğündeki ‘Fırat Kalkanı’ mensubu gruplarla ordu güçleri arasında çatışma yaşandığı bildirildi. Öte yandan bölgedeki kaynaklardan, El Bab kuzeyinde bir Rus uçağının yerden açılan ateş sonucu düşürüldüğü iddia edildi.

‘Fırat Kalkanı’na mensup cihatçı Sultan Murad Tugayı’nın da aralarında olduğu sosyal medya hesapları, güçlerinin el Bab merkezinin 1 km güneyindeki Tadif’e saldırdığını, 22 Suriye askerinin öldürüldüğünü, bir tankın imha edildiğini, bazı askerlerin, rehin alındığını, kasabada kontrolün kendilerine geçtiğini öne sürdü.

Suriye ordusu kaynakları ise çatışmaların yaşandığını, 4 askerin esir alındığını belirtti. Tadif’in kontrolünün ‘Fırat Kalkanı’ güçlerinde olduğu ise doğrulanmadı.

El Bab cephesi, Suriye ordusu ile TSK’yi karşı karşıya getirmesi riski taşıması bakımından kritik bir durumda.Suriye ordusu, ‘Fırat Kalkanı’ operasyonu başladığından bu yana topraklarındaki güçleri “işgalci” olarak tanımlıyor ve çekilmelerini talep ediyor. Ordu güçlerinin son dönemde bu cephedeki stratejisi, IŞİD kontrolündeki bölgeleri alarak ‘Fırat Kalkanı’nın ülke içerisindeki ilerleyişini durdurmaktı.(ABC GAZETESİ)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: