HİÇ BİR ŞEY NORMAL DEĞİL / Kadir DAĞHAN.

Read Time:1 Minute, 19 Second

Şehirlerin, sokakların dümdüz edildiği, cesetlerin bile sayılamadığı, ”Çocuklar ölmesin maça gelsinler.” Pankartlarının bile ceza aldığı günlerde bölgeye giden Cumhuriyet yazarı Pınar ÖĞÜNÇ canlı olarak bağlandığı TV kanalında izlenimlerini aktarıyordu. Daha doğrusu aktarmaya çalışıyordu. Zira konuşmakta zorlanıyor, sesi titriyor, gördüklerine inanamadığını, inanılamaz olduklarını söylemeye çabalıyordu. Zaman zaman da canlı yayında söyledikleri bomba ve uçak seslerinde kayboluyor anlaşılamıyordu. Konuşmasını şu cümleyle noktalamıştı. “ BURADA HİÇ BİR ŞEY NORMAL DEĞİL.”

img_2088

Normal nedir, normal olmayan nedir bilemiyoruz artık. Bir futbol maçının görüntülerini almaya çalışan kameraman giydiği kazak kırmızı renkte diye linç edilmeye çalışılıyor mesela. Güvenlik görevlilerinin korunmasında kazağını çıkardıktan sonra ancak işine devam ede biliyor. Normal olan ya da olmayan hangisi. Kazağın kırmızısı mı, kırmızıya şartlandırılmış boğa misali saldıranlar mı.

Bir başka yerde, bir ayakkabı ustası yanında çalışan Suriyeli çalışanını güya işe geç geldiği için hırpalıyor ve ayağıyla gencin karnına basarak son zamanların vaz geçilmezi olan SELFİ çekiyor. Sosyal medya hesabından yayınladığı hesabına da gayet gururlu bir şekilde şu notu düşüyor. “ TÜRK’ün SURİYELİYE İNTİKAMI.”

Aynı saatler de İspanya Barcelona’da 250-300 bin insan savaştan kaçan Suriyeli ve başka ülke göçmenlerine kapıları kapatan hükümete karşı ” protesto yapıyor, “EVİMİZ EVİNİZDİR. diyerek yürüyüş yapıyordu. Normal olan “Türk’ün intikamı” mı yoksa evimiz evinizdir diyerek göçmenlere kucak açan KATALONYA’lılar mı anormal bilemiyorum.
Yine başka bir yerde üniversiteli kızlar nasıl bir birlerini dövdüklerini, nasıl burun kırdıklarını övünçle sosyal medya da paylaşabiliyorlar.

Tecavüz, linç haberleri, hala inanılmaz boyutlar da ki yaşananlar EVETLERHAYIRLAR arasında kaybolup gidiyor. Üstelik sadece bir bölge de değil.Normal nedir normal olmayan nedir. Bir birine karışıyor. Ve galiba yazarın dediği gibi. HİÇ BİR ŞEY NORMAL DEĞİL.

Kadir DAĞHAN-MEZOPOTAMİA NEWS 

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d