Viranşehir’de bombalı araçla saldırı: 1 çocuk hayatını kaybetti, 15 yaralı var

Read Time:1 Minute, 13 Second

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde hakim ve savcı lojmanlarının yakınında patlama meydana geldi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, patlamanın bombalı araçla gerçekleştirildiğini, 3 yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiğini, 15 kişinin de yaralandığını açıkladı.

22.00 KIZILAY BAŞKANI: KAN SEVKİYATI YAPILDI

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Twitter hesabından patlama sonrası yaptığı açıklamada, kan sevkiyatının ilgili hastanelere yapıldığını duyurdu.

Patlamanın meydana geldiği alana takviye ekipler sevk edildi.

21.55 İZİNLİ SAĞLIK EKİPLERİ GÖREVE ÇAĞRILDI

Olay yerine sevk edilen ambulanslarla, hastaneye taşınan yaralılara müdahale için izinde ve evlerinde olan sağlık görevlileri, belediye hoparlörlerinden yapılan ansons ile göreve çağırıldı.

21.50 VALİ TUNA: PATLAMA BOMBALI ARAÇLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Viranşehir ilçesindeki patlamanın bombalı araçla gerçekleştirildiğini, olayda 3 yaşında bir çocuğun yaşamını yitirdiğini, 15 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Tuna, aldıkları ilk bilgilere göre akşam saatlerinde 18-20 yaşlarında bir kişinin Yenişehir mahallesindeki Savcılar Sitesi’ne bomba yüklü bir aracı park ettiğini belirtti. “Patlayıcı yüklü bir araç daha sonra uzaktan kumandayla patlatılarak lojmanlara yönelik bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Lojmanlar büyük ölçüde hasar görmüştür” diyen Tuna, “Olayda zabıt katibinin 3 yaşında erkek çocuğu hayatını kaybetmiştir. 15 civarında ağır olmayan yaralı mevcut olup, tedavileri hastanede devam etmektedir” bilgisini paylaştı.

Patlamanın meydana geldiği alana takviye ekipler sevk edildi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinin Yenişehir mahallesindeki Savcılar Sitesi’nde saat 20.45 sularında patlama meydana geldi.

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, çevre güvenliğini aldıktan sonra bölgeyi güvenlik çemberine alındı.

112 Acil ekipleri, patlamanın etkisiyle yaralananları ambulanslarla hastanelere sevk etti. Patlamada, lojman ve çevresindeki binalar ile park halindeki çok sayıda araç da hasar gördü.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: