BEŞAR CAFERİ: “TÜRKİYE ASKERLERİNİ SURİYE’DEN ÇEKSİN”

Read Time:51 Second

Suriye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Türkiye’nin Suriye’deki askeri varlığına ilişkin açıklama yaptı.

‘Türkiye askerlerini Suriye’den çeksin’

Suriye hükümeti başmüzakerecisi ve Suriye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Türkiye’nin Suriye’deki askeri varlığına yönelik açıklamalarda bulundu.

 

Suriye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Türkiye’nin Suriye sınırlarını ihlal ettiğini öne sürerek, “Türkiye askerlerini bir an önce Suriye’den çeksin” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Caferi, “Türkiye ve silahlı Suriye muhalefeti heyetlerinin Astana’daki yokluğunu, onların varılan anlaşmaları ‘ciddiye almadığını’ gösterdiğini” öne sürdü. Caferi, Türkiye ve Suriyeli muhaliflerin Astana görüşmelerinde tutunduğu tavrı ‘ciddiyetsiz’ olarak niteledi.

Öte yandan Fırat kalkalım harekâtı ile ilgili EL BAB  operasyonu için Türk Savunma Bakanı fikri Işık El Bab kuşatıldı iddiasında bulundu. Türk Savunma Bakanı fikri Işık şöyle devam etti:  El Bab  tamamen kuşatıldı şimdi içerde temizlik yapılıyor yakın bir zamanda kent tamamen temizlenecektir.

Rakka operasyonu ile ilgili de şu açıklamayı yaptı:

Rakka operasyonu YPG ile değil  ARAP unsurlarla yapılmalı dedi.

Bu açıklama ile birlikte  AKP   ve Türk devletinin Kürtlere olan düşmanlığı bir kez daha açığa çıkmış oldu.

MEZOPOTAMİA NEWS

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: