AZRAİL BİLE OLSA ESAS OLAN DİRENMEKTİR.

Read Time:1 Minute, 18 Second

Yaşam bir boks ringi ve rakipte Azrail ise kazanan zaten bellidir. Ancak önemli ve esas olan daha ilk raunda düşmemek, havlu atmamaktır. Son saniyeye kadar Azrail’e direnmektir. Zira ne yapılırsa yapılsın tanrıların bile durduramadığı bir yaşam süresi ve sonu var. Hiç bitmeyeceği sanılan yıllar bir de bakılıyor ki göz açıp kapayıncaya kadar geçip gitmiş.
İşte bu kısacık sürede yaşanılan ve yaşatılanlardan geriye ne kaldığı önemli.

img_2079

Zira fani yaşamlar geride bırakılanlarla anlam kazanıyor. Hiç yaşamasaydı keşke diye lanetlenen ya da hiç ölmedi ve hep yaşıyor, yaşayacak diye anılan yaşamlar geri de bırakılanlarla ilgilidir. Yaşamak sadece nefes almak, yemek, içmek ve benzeri fonksiyonel eylemlerden ibaret olsaydı yaşayanlar arasında hiç bir fark olmazdı. Her canlı, doğar, yaşar ve ölürdü. İster köle olarak utanç içinde, ister özgür olarak İNSANCA…

 

Nitekim insanlar kim olduklarını unutmadıkları sürece yaşar ve sahip oldukları, uğruna bedel ödedikleri İNSANİ DEĞERLERİ yaşattıkları sürece de ÖLÜMSÜZLEŞİRLER. Bu yüzden ÖLÜMSÜZ insan ÖZGÜR, Özgür insan da hep ÖLÜMSÜZDÜR. Hayvanlar içinde böyledir.. Aslan ormanda yaşadıkça aslan, kartal göklerde uçtukça kartaldır. Sirkler de her kırbaç sesiyle ona ezberletilen hareketleri otomatiğe bağlanmış gibi yapan bir aslan sadece isim olarak aslandır. Fil de öyle, maymun da.

 

İnsan da yüreğinde ki özgürlük ve aklıyla insandır. Akıl yürütmesi durmuş, sorgulamaktan, düşünmekten uzak, özgür birey olmayı değil de BİAT etmeyi kabul eden bir insan sadece isim ve anatomik olarak insandır ancak. Sürekli yok eden, öldüren, tahrip eden, şiddet ve inkârı varlık nedeni gören bir canlıya insan demek ne kadar doğrudur. Ölümlü, lanetli, bencil, zararlıdırlar. Tek değil tüm dillerden LANET OLSUN onlara.

 

 

Kadir DAĞHAN- Mezopotamia News 

About Post Author

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: