Sırrı Süreyya Önder’den Başbakan Yıldırım’a: IŞİD de Allah’a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz?

Read Time:1 Minute, 2 Second

Grup toplantısında konuşan HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Binali Yıldırım’ı eleştirdiği açıklamasında “IŞİD de Allah’a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz” diye konuştu.

 

 

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘evet’ kampanyasında kullandığı “‘Hayır’cılara bakın ona göre kararınızı verin, PKK, FETÖ, HDP ‘hayır’ diyor, bunun için ‘evet’ diyoruz” ifadelerini eleştirdi.

 

 

 

Sırrı Süreyya Önder, “IŞİD de Allah’a inanıyor diye inanmaktan vaz mı geçeceksiniz” dedi.


Eş Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen’in tutukluluğu sebebiyle partisinin grup toplantısında konuşan Sırrı Süreyya Önder’in açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

 

Cezaevindeki yoldaşlarımıza onları hiç unutmadığımız ama er geç halaylarımıza onları da katacağımızın sözünü veriyoruz.

 

Bu halk nefesini tutmuş, bu zalimlerle büyük bir bedel ödemeden, hesaplaşacağı günü bekliyor; o da bu sandığın kurulacağı gündür.

 

Sanki boykot tartışılıyor gibi yaparak sinsice boykotu örgütlemeye çalışıyorlar. Yedi cihan duysun, biz ‘HAYIR’ı örgütleyeceğiz.

 

Binali Bey’i izledim, Allah bir insana zeval vermeden önce aklını alırmış. HAYIR çıktığında, senin başbakanlığına da HAYIR çıkacak.

 

Bizim hiçbir belediye eşbaşkanımızın kapısında muhafız yoktu. Halkla aramızda hiyerarşi yoktu. Şimdi binaların önünde TOMA’lar var.

 

Rakibinin ellerini bağlayıp vuruyor, bakın nasıl dövüyoruz diye caka satıyorlar. Yiğitseniz yoldaşlarımızı bırakın, o zaman görelim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: