Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı İlham Ahmed: Türkiye tarafından Menbic’e saldırı olursa halk direnişe geçer…

Read Time:1 Minute, 15 Second

İlham Ahmed: Menbic’e saldırı olursa halk direnişe geçer

TSK’nın El Bab’dan sonra Menbic’e yöneleceğine ilişkin iddiaları değerlendiren Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı İlham Ahmed, Menbic Halkı’nın saldırı karşısında direnişe geçeceğini ifade etti.

TSK ve ÖSO, El Bab’ın alınmasından sonra, Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) elindeki Menbic’i almak için operasyon yapacağı iddia ediliyor.

Sputnik‘e açıklamalarda bulunan ÖSO Halep Tümeni Komutanı Taha Atraç, ” Menbic büyük bir yerdir. El Bab kadar büyük bir yerdir. IŞİD nerede varsa oraya müdahale ederiz. Hedefimiz El Bab, Menbic ve Rakka’dır. El Bab’ın alınmasından sonra ne zaman Menbic’e saldırı olur, onu bilemeyiz. “ dedi.

Demokratik Suriye Meclisi Eş Başkanı İlham Ahmed, Menbic’e yapılacak olası saldırı ile ilgili Sputnik‘e konuştu.

Menbic’e saldırıyı kabul etmeyeceklerini belirten İlham Ahmed şöyle konuştu:

“Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde oluşan bir yönetimi direkt hedef alıyor. Türkiye açıkça söylüyor, ‘nerede Kürt varsa oraya müdahale ederiz’ diyor.

Bütün herkese, kamuoyuna da IŞİD ile mücadeleyi gerekçe gösteriyor. Menbic’te IŞİD yoktur. Türkiye diyor ki, El Bab’dan sonra Menbic ve Afrin’e saldırırım.

Türkiye’nin amacı bölgede istikrarın olmamasıdır. İnsanların birbirinden korkmasını sağlamaktır. İstikrarın olmaması, bölgede gerçek bir sistemin yaşam bulmaması için uğraşıyor. Türkiye, Menbic veya başka yerleri alarak tüm Suriye’yi kontrol altına almak istiyor.

Suriye’deki yönetimde karar sahibi olmak istiyor. Kendini öyle görüyor. Bundan dolayı her yere müdahale ediyor. Destek de istiyor. ABD ve Rusya’dan destek istiyor.”

“Saldırı Karşısında Menbic Halkı Direnişe Geçer”

Menbic’e saldırı olduğu takdirde halkın direneceğini aktaran Ahmed, “Tepki çok açıktır. Menbic Meclisi’nin açıklamaları oluyor saldırıyı kabul etmeyecekleri yönünde. Menbic halkı da kabul etmeyecektir. Direnişe geçer.” açıklamasında bulundu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: