CHP lideri Kılıçdaroğlu AYM’ye gitmeyeceğiz çünkü…

Read Time:43 Second

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşmasında partili cumhurbaşkanlığı tasarısını Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) götürmeyeceğini ifade etti.

 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, anayasa değişiklik teklifiyle ilgili Anayasa Mahkemesi’ne gitmeyeceklerini söyledi.

“Anayasa Mahkemesi’ne Gitmeyeceğiz”

Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısındaki konuşmasında AYM’ye başvuruyla ilgili şu ifadeleri sarf etti:


“Şimdi söz, karar ve yetki milletindir. Sorun salt bir hukuk tartışması sorunu değil. Halkın konuya doğrudan el koyup siyasal olarak kesin bir şekilde çözmesi sorunudur. Halkın egemenliğini koruyacak olan yine halkın özgür iradesidir.

Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Sandıkta kararın verileceği 16 Nisan’a kadar önümüzdeki 60 günü milletin hakemliğine emanet edeceğiz. İşte bunun için Anayasa Mahkemesi’ne gitmeyeceğiz, başvurmayacağız. 

Biz CHP olarak bu milletin ferasetine güveniyoruz. Engin sağ duyusuna güveniyoruz. Vatanına bayrağına sadık olduğuna güveniyoruz. Bu milletin demokrasiye sahip çıkacağına güveniyoruz. Vatanımıza, bayrağımıza, bayrağımıza güveniyoruz. Son söz, milletin divanıdır.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d